Hoppa till sidans innehåll

FÖRTJÄNSTMÄRKE


Utmärkelsen – Svenska Curlingförbundets Förtjänstmärke* 
– har under åren 1944-2017 tilldelats:

* Instiftat 1943    
     
Viktor Wetterström Amatörföreningens CK Sthlm 1944
G.Thermaenius   1944
Melker Andersson Linköpings CK 1945
Sven Hanström Linköpings CK 1945
Uno Åkerlund Linköpings CK 1945
Johan Jönsson Linköpings CK 1945
Gustaf Svensson Fjällgårdens CK Sthlm 1945
Paul R. Dahlman   1944
Gustaf Byléhn Örebro CK 1946
Oscar Norén Örebro CK 1946
Emanuel Bartoll Örebro CK 1946
Helge Åkerlund Frostavallens CK Eslöv 1946
E. A. Edblad Sollefteå CK 1946
Albin Bouvin Sollefteå CK 1946
Herbert Kastengren Kronprinsens CK Sthlm 1946
Axel Sjögren Engelbrekts CK Sthlm 1947
Allan Könsberg Frostavallens CK 1948
Oscar Dahlin Amatörföreningens CK 1949
Wiktor Forsström Sällskapet D. G.  Östersund 1949
Paul Ahlsten Sällskapet D. G.  1949
Erik Hellström Sollefteå CK 1949
Bror Öberg Sollefteå CK 1949
Knut Ljungqvist Kronprinsens CK 1949
Carl Artur Jacobsson Linköpings CK 1950
Sten Jacobsson Linköpings CK 1950
Hilding Paulsson Kronprinsens CK 1950
Konstantin Larsson Stocksunds CK 1950
Ernst Caap Norrköpings CK 1950
Stig Källén Stallmästaregårdens CK Sthlm 1950
K.G. Bergman Åregårdens CK Sthlm 1950
Olof Lundquist Engelbrekts CK 1950
Martin Fransson Linköpings CK 1950
C.F. Andersson Amatörföreningens CK 1950
Erik Hedeman-Gade Åregårdens CK 1951
Hans Gadh Åregårdens CK 1951
Karl-Johan Robbert Kevinge CK 1951
Rickard Norlin Sundsvalls CK 1952
Harry Hall Sundsvalls CK 1952
Gunnar Skiöld Norrköpings CK 1952
Torsten Törngren Stocksunds CK 1952
Sölve Richter Sundsvalls CK 1953
Gylfe Burdin Åregårdens CK 1954
E.B. Eriksson Sollefteå CK 1954
Axel Fahleson  Kevinge CK 1954
Eric Linderman Sundbybergs CK 1954
Sigge Otterström Sollefteå CK 1954
S. Wedel Göteborgs CK 1954
Hans Thermaenius Stocksunds CK 1955
Björn Kugelberg Borlänge CC 1955
Erik Evers Sundsvalls CK 1955
Sven Albinsson AIK 1956
Per Ödlund Amatörföreningens CK 1956
Olof Wirling AIK 1956
Håkan Bergå Örebro CK 1956
Gun Stiernberg CK Dockan Sthlm 1956
Ragnar Brandhild AIK  1956
Sven A. Eklund Fjällgårdens CK 1956
Tor Hagman Haga CK Sthlm 1956
Erik Nordemar AIK 1956
Carl Fredrik Hellman Norrköpings CK 1955
Nils Ringdahl Norrköpings CK 1957
Bertil Forsgren Rättviks CK 1957
Hemming Hemingson Örnsköldsviks CK 1956
Olle Nordemar AIK  1956
Totte Åkerlund  Fjällgårdens CK 1956
Carl Fr. Hellman Norrköpings CK 1956
Sven Kjerr Stocksunds CK 1956
Erling Bennetter Djursholms CK 1956
Olle Nordström Härnösands CK 1956
Gösta Leval Sundsvalls CK 1958
Olle Hallberg Östersunds CK 1958
Per-Ola Jönsson Östersunds CK 1958
Gustaf Abrahamsson Östersunds CK 1958
Jakobs Anders Carlsson Leksands CK 1959
Carl Kock Leksands CK 1959
Franklin Lönnberg Norrköpings CK 1959
Olle Sjöö Norrköpings CK 1959
Åke Kark Norrköpings CK 1959
Bernhard Hansson Östersunds CK 1960
Arvid Hedman Sundsvalls CK 1960
Verner Forsberg Sundsvalls CK 1960
Nils Ternberg Sundbybergs CK 1960
Bertil Reibo Sundbybergs CK 1960
Gustaf O. Nordström          Katrineholms AIK 1960
Gunnar Larsson Katrineholms AIK 1960
Hubertus Ubbens Kronprinsens CK 1961
Tord Viotti Svegs CK 1961
John Hansson SJ Sport Östersund 1961
Sven Carlsson Härnösands CK 1961
Einar Nylander Härnösands CK 1961
Lennart Hemmingson Karlstads CK 1961
Åke Sundström CK Oden Östersund 1961
Sten Kyhlstedt Örnsköldsviks CK 1962
Sven Tidstrand Sågmyra CK 1962
Bertil Berg Norrköpings CK 1962
Helmer Engh Rättviks CK 1962
Sune Stenberg Rättviks CK 1962
George Gagner-Geeber CD Kvasten Sthlm 1963
Fredrik Sterner Leksands CK 1963
Evert Zetterlund Leksands CK 1963
Alf Berger Östersunds CK 1963
Henrik Klefbohm Frösö CK 1963
Bertil Svensson Östersunds CK 1963
Carl-Gustaf Lindström Örebro CK 1963
Henning Tiblin Borlänge CC 1963
Nils Olov Norell Borlänge CC 1964
Erik Urell Borlänge CC 1964
Kurt Borg  CK Kung Karl Kungsör 1964
Allan Cameron Skottland 1964
Gilbert McClung Skottland 1964
J.F. Waugh Skottland 1964
Bill Piper Skottland 1964
Ken Watson Kanada 1964
Eric Scherdin Sollefteå CK 1964
Carl S. Larsson Lindesbergs CK 1964
Victor Hedström Åredalens CK 1964
Bo Larsson CK Kvasten 1965
Curt Blomberg Stocksunds CK 1965
Carl Ström Stocksunds CK 1965
Nils Holm Sundsvalls CK 1966
Bill Robertson-Aikman Skottland 1966
Robin Welsh Skottland 1966
Erik Erlander Örebro CK 1966
Börje Holmgren Örebro CK 1966
Tore Rydman Örebro CK 1966
David Hedman Nässjö CK 1966
Sten Marcusson-Ståhl Karlstads CK 1966
Måns Nerman Karlstads CK 1966
Åke Brag Karlstads CK 1966
Fredrik Lindkvist Karlstads CK 1966
Yngve Hoffman Göteborgs CK 1966
Harry Lindström Ljusdals CK 1967
Rolf Arfwidsson Norrköpings CK 1967
Knut Bartels Norrköpings CK 1967
Gösta Månsson Norrköpings CK 1967
Bo Sandström Umeå CK 1967
Curt Eriksson Umeå CK 1967
Allan Göransson Örnsköldsviks CK 1968
Bertil Sjögren Södertälje CK 1968
Birger Lemke Södertälje CK 1968
Birger Swahn Sundbybergs CK 1968
Birgit Gyllenberg CK Dockan Sthlm 1968
Ulf Eklund Stocksunds CK 1968
Bo Möller Stocksunds CK 1968
Helge Gustafsson Örebro CK 1968
Jonas Ljungqvist Nässjö CK 1969/70
Gert Andersson Nässjö CK 1969/70
Tage Ritzer Norrköpings CK 1969/70
Karl-Erik Bruneflod Sundsvalls CK 1969/70
Tore Holm Sundsvalls CK 1969/70
Teo Lindgren Sundsvalls CK 1969/70
Gösta Vallentin Sundsvalls CK 1969/70
Elmer Freytag Chicago USA 1969/70
Olle Fahlcrantz Borlänge CC 1970/71
Greta Perning CK Pinglan Sthlm 1970/71
Bo Warmark Göteborgs CK 1970/71
Curt Lindberg CK Loke Solna 1970/71
Sten Tegelmark Engelbrekts CK 1971/72
Bengt Carlquist Amatörföreningens CK 1971/72
Gertrud Kamp Sollefteå CK 1971/72
Sven Askell Kevinge CK 1971/72
Curt Jonsson IF Göta Karlstad 1971/72
Jane Rinse Stockholm (SCF:s kansli) 1971/72
Walter Albiez Zürich Schweiz 1971/72
Sten Tengwall Växjö CC 1971/72
Ivar Lind Borås CK 1971/72
Carl Albert Myrin CK Oden 1971/72
Johan Sergel CK Oden 1971/72
Bo Fahlström Tee SK Sthlm 1972/73
Axel Kamp Härnösands CK 1972/73
Olle Larsson CK Silverstenen Sala 1972/73
Knut Lönngren Stockholm (Svensk Curling) 1972/73
Harry Sand CK Ena Enköping 1972/73
Leslie Sorling Aros-Curlarna Västerås 1972/73
Nils Åkeby Stockholm (Svensk Curling) 1972/73
Sven Jeanson Sollefteå CK 1972/73
Helge Wiik Sollefteå CK 1972/73
George Heimer Sundsvalls CK 1972/73
Gunnar Otterbeck Djursholms CK 1972/73
Alfred Andersson Svegs CK 1972/73
Ingvar Andersson Svegs CK 1972/73
Olle Strömer Svegs CK 1972/73
Gunnar Kullendorff Örebro CK 1972/73
Karl-Olov Nilsson Örebro CK 1972/73
Enar Häggström Sundsvalls CK 1972/73
Arne Andersson SJ Sport Östersund 1973/74
Owe Andersson Borås CK 1973/74
Olof Engdahl Stockholm 1973/74
Ivar Hedly Bollnäs CS 1973/74
Göran Linnander Borås CK 1973/74
Per-Ivar Rydgren Norrköpings CK 1973/74
Sven Carlsson IF Göta Karlstad 1974/75
Alf Ericsson Sundbybergs CK 1974/75
Kjell Grengmark IF Göta Karlstad  1974/75
Stig Håkansson IF Göta Karlstad 1974/75
Sigge Lagevik CK Loke 1974/75
Erik Larsson Södertälje CK 1974/75
Tore Lindbom Härnösands CK 1974/75
Oskar Myhr Järpens CK 1974/75
Folke Persson Lindesbergs CK 1974/75
Kjell Ström Härnösands CK 1974/75
Per Zetterström Östersunds CK 1974/75
Bojan Zachrisson Stocksunds CK 1974/75
Marianne Lundquist CK Dockan 1974/75
Nils Granholm Stockholm 1975/76
Nils Persson Leksands CK 1975/76
Ann-Marie Bruneflod Sundsvalls CK 1975/76
Axel Norgren CK Skvadern 1975/76
Nore Persson Sundsvalls CK 1975/76
Nils Nygren Härnösands CK 1975/76
Jannes Gudmundsson Leksands CK 1976/77
Claes Källén Stallmästaregårdens CK 1976/77
Gunnar Österman Karlstads CK 1976/77
Dick Levander Karlstad (VM-kommittén) 1976/77
Kjell Glennert Karlstad (VM-kommittén) 1976/77
Jan Skoglund Karlstads CK 1976/77
Bo Hemmingson Karlstads CK 1976/77
Marquard Giesenfeld Karlstads CK 1976/77
Collie Campbell Kanada 1976/77
Don McLeod Kanada 1976/77
Doug Maxwell Kanada 1976/77
David Duncan Skottland 1976/77
Jean Schild Schweiz 1976/77
Nils Kvarby Härnösands CK 1976/77
Lennart Byström Sundsvalls CK 1976/77
Harry Klein Motala AIF 1976/77
Sten Törnqvist Linköpings CK 1977/78
Claes Waller Göteborgs CK 1977/78
Åke Bourghardt Göteborgs CK 1977/78
Sigurd Färdigs Leksands CK 1977/78
Sven Eriksson Mjölby AI 1977/78
Bengt Bolmgren Mjölby AI 1977/78
Martin Lilliedahl Mjölby AI 1977/78
Erik Zidén Frösö CK 1977/78
Verner Johnsson Frösö CK 1977/78
Börge Turesson Motala AIF 1977/78
Gösta Bodin Södertälje CK 1978/79
Gunnar Brodén Södertälje CK 1978/79
Gösta Johnson Södertälje CK 1978/79
Stig Lidéhn Luleå CK 1978/79
Bengt Cederwall CK Oden 1978/79
Oswald Leskien CK Granit Gävle 1978/79
Björn Stålsmeden Nässjö CK 1979/80
Lars-Erik Linderholm Växjö CC 1979/80
Gunnar Krasse Stockholm 1979/80
Britt-Sofie Krasse Stockholm 1979/80
Anders Timan  Härnösands CK 1979/80
Bertil Timan  Härnösands CK 1979/80
Lars Thorsén Carlskrona CC 1979/80
Sven Sjöholm Carlskrona CC 1979/80
Gustaf Conrad Carlskrona CC 1979/80
Barbro Rydberg Örebro DCK 1979/80
Bo Bengtsson Stockholm (RF) 1979/80
Gösta Lif Lits CC 1980/81
Walter Schneider Lits CC 1980/81
Ante Janhed Lits CC 1980/81
Sixten Nordquist Lits CC 1980/81
Arne Svärd Lits CC 1980/81
Birgitta Bergenhill Lidingö (SCF:s kansli) 1980/81
Anders Sjöberg CK Silverstenen Sala 1980/81
Sven Svennerstedt Karlstads CK 1980/81
Stig Sewik Karlstads CK 1980/81
Birger Mortensen Oslo Norge 1980/81
Olle Nässén CK Oden 1980/81
Stig Lanner Stockholms CK 1980/81
Birger Westlin CK Silverstenen Sala 1980/81
Boa Carlman Djursholms CK 1981/82
Bengt Oscarius Djursholms CK 1981/82
Carl-Gustaf Regårdh Stocksunds CK 1981/82
Erland Östlund Köpings CK 1981/82
Erik Dahlin Köpings CK 1981/82
Maj Johansson Helsingborgs CK 1981/82
Arne Johansson Helsingborgs CK 1981/82
Birger Jansson Lindesbergs CK 1981/82
Tore Sand Rättviks CK 1981/82
Sven Jonsson Rättviks CK 1981/82
Henry Helin Rättviks CK 1981/82
Ingvar Svensson Rättviks CK 1981/82
Arne Bolander CK Silverstenen Sala 1981/82
Geert Jonasson Sundbybergs CK 1982/83
Christina Jeanson Sollefteå CK 1982/83
Sixten Nordholm Sollefteå CK 1982/83
Rolf Byström Sollefteå CK 1982/83
Bengt Thorén Sollefteå CK 1982/83
Åke Nilsson Sollefteå CK 1982/83
Kjell Karlsson Svegs CK 1982/83
Sven Skoog Svegs CK 1982/83
Folke Persson Stockholms CK 1982/83
Arne Olofsson SJ Curling Kiruna 1982/83
Nils Iverby Luleå CK 1982/83
Per-Erik Holmström Helsingborgs CK 1983/84
Sven-Åke Persson Helsingborgs CK 1983/84
Bertil Hübinette CK Granit Gävle 1983/84
Göran Hällestrand Örnsköldsviks CK 1983/84
Åke Sundqvist Örnsköldsviks CK 1983/84
Karl-Olof Hammarkvist Södertälje CK 1983/84
Olov Nylund Aros-Curlarna 1983/84 
Hans Strömdahl Amatörföreningens CK 1984/85
Sture Perning Fjällgårdens CK 1984/85
Nils Brevenius Haga-Mariebergs CK Sthlm 1984/85
Urban Caap Norrköpings CK 1984/85
Sten Frykholm Stocksunds CK 1985/86
Sune Bengtsson Lits CC 1985/86
Sven Fryksenius Magnus Ladulås CK Sthlm 1985/86
Gunde Gustafsson Malungs CK 1986/87
Bertil Janson Malungs CK 1986/87
Ingemar Hermansson Karlshamns CK 1986/87
Bo Fritzon Karlshamns CK 1986/87
Ingmar Linderholm Växjö CC 1986/87
Elof Eriksson Jönköping CC 1986/87
Bo Mattsson Jönköping CC 1986/87
Rolf Sundström Jönköping CC 1986/87
Bo Thilén Jönköping CC 1986/87
Leif Öhman Jönköping CC 1986/87
Rune Johansson Mjölby AI 1986/87
Hans Hederberg Mjölby AI 1986/87
Lennart Ingestad Mjölby AI 1986/87
Acce Frändén Mjölby AI 1986/87
Sven Dacksjö Mjölby AI 1986/87
Bengt Karlsson Mjölby AI 1986/87
Klas Nerman Karlstads CK 1986/87
Karl Östlund Karlstads CK 1986/87
Ragnar Adeen Karlstads CK 1986/87
Karin Liljegren Norrköpings CK 1986/87
Hartvig Berg CK Norrskenet Boden 1987/88
Celina Thaavo CK Norrskenet 1987/88
Lars Mansfeld Örebro CK  1987/88
Tom Schaeffer Djursholms CK 1987/88
Inga Arfwidsson Norrköpings CK 1987/88
Ann-Catrin Kjerr Stocksunds CK 1987/88
Ingrid Lindberg Stockholm (SCF:s kansli) 1987/88
Ewa Mannelid Stockholm (SCF:s kansli) 1987/88
Erik Söderros CK Vänersborg 1987/88
Bengt Noring CK Vänersborg 1987/88
Johan Persson Svegs CK 1987/88
Ulla Karlsson Svegs CK 1987/88
Åke Norberg Härnösands CK 1987/88
Erik Olof Bergman Svegs CK 1987/88
Arre Rollin CK Silverstenen 1987/88
Roland Eriksson CK Silverstenen 1987/88
Lars Thorsell Runstenen-Väsby CG 1987/88
Björn Enblad Stocksunds CK 1987/88
Fredrik Lundberg Schweiz 1988/89
Rune Joon Leksands CK 1988/89
Per Håkansson Leksands CK 1988/89
Kjell Wallberg Leksands CK 1988/89
Lars Nordström Falu CC 1988/89
Gunnar Iredahl Falu CC 1988/89
Curt Nilsson CK Granit 1988/89
Karin Nilsson CK Granit 1988/89
Ronald Hansson CK Granit 1988/89
Bo Sandström  SJ CK Sundsvall 1988/89
Jan-Erik Kjerr Stocksunds CK 1988/89
Tage Torgersson SJ CK Sundsvall 1988/89
Åke Rönn CK Loke Solna 1988/89
Bertil Sundholm Sundbybergs CK 1988/89
Claes Dahlberg Södertälje CK 1988/89
Dick Hamberg Södertälje CK 1988/89
Lennart Lindstedt Södertälje CK 1988/89
Elsa Lidéhn Luleå CK 1988/89
Rune Sörmander Nässjö CK 1988/89
Ale Eklund Östersunds CK 1989/90
Per Näsman Djursholms CK 1989/90
Aina Hernell SJ CK Uppsala 1989/90
Bengt Hernell SJ CK Uppsala 1989/90
Artur Lindgren Skellefteå CK 1989/90
Bertil Larson Sundbybergs CK 1989/90
Steen Skölfman Sundbybergs CK 1989/90
Sören Brinkeborn Aros-Curlarna 1989/90
Sören Svanberg Aros-Curlarna 1989/90
Öyvinn Flöstrand Aros-Curlarna 1989/90
Igor Potucek Aros-Curlarna 1989/90
Håkan Sundström Sundbybergs CK 1990/91
Lennart Olby Djursholms CK 1990/91
Ola Hägglund Sundsvalls CK 1990/91
Karl-Axel Svensson Sundsvalls CK 1990/91
Sven-Åke Grip CK Skvadern Sundsvall 1990/91
Bert Nordgren CK Skvadern 1990/91
Henning Lundblad CS Flintstenen Örebro 1990/91
Ingrid Gollner Järnvägsmännens IF:s CS Örebro  1990/91
Karl-Arne Lidén Järpens CK 1991/92
Bob Cowan Skottland 1991/92
Erwin Sautter Schweiz 1991/92
Göran Lagerström Stallmästaregårdens CK 1991/92
Karl-Erik Paulsson Växjö CC 1991/92
Jean-Paul Bidaud Schweiz 1991/92
Ragnar Dahl Wadköpings CS Örebro 1991/92
Pelle Nordberg Örnsköldsviks CK 1991/92
Lars Frisk Haga-Mariebergs CK 1991/92
Sigvard Lindqvist Skellefteå CK 1992/93
Gert Précenth Mjölby AI/CF 1992/93
Lars-Olof Öberg Mjölby AI/CF 1992/93
Sven Palm Örnsköldsviks CK 1992/93
Frank Åström Örnsköldsviks CK 1992/93
Lars Bergman Örnsköldsviks CK 1992/93
Olle Wallin Mariestads CC 1992/93
Börge Gavelin CS Flintstenen Örebro 1993/94
Rune Ruhnbro CS Flintstenen Örebro 1993/94
Stefan Hasselborg Sollefteå CK 1993/94
Harald Otterström Sollefteå CK 1993/94
Lars Waern Helsingborgs CK 1993/94
Bengt Wallerstedt Karlstads CK 1993/94
Kenneth Hillman CK Granit Gävle 1993/94
Bo Åhlén CK Granit 1993/94
Carin Eriksson Runstenen-Väsby CG 1993/94
Thord Eriksson Runstenen-Väsby CG 1993/94
Curt-Eric Hagberg Runstenen-Väsby CG 1993/94
Stefan Larsson Sundsvalls CK 1994/95
Hans Söderström Magnus Ladulås CK 1994/95
Tord Bergsjö Härnösands CK 1994/95
Bertil Eriksson Härnösands CK 1994/95
Ove Häggqvist Härnösands CK 1994/95
Yngve Jonsson Härnösands CK 1994/95
Björn-Olof Westin Härnösands CK 1994/95
Günther Hummelt Österrike WCF:s president 1994/95
Lennart Jakobsson Borlänge CC 1994/95
Åke Forsberg Östersunds CK 1994/95
Olle Larsson Östersunds CK 1994/95
Leif Nissemark Östersunds CK 1994/95
Mats Olofsson Östersunds CK SCF:s styrelse 1994/95
Mats Nyberg Magnus Ladulås CK 1994/95
Monica Hjorth Falu CC 1994/95
Per-Olov Eriksson Malmö CK SCF:s styrelse 1995/96
Anders Blom Linköpings CK 1995/96
Ingvar Nyström Linköpings CK 1995/96
Conny Wiström Linköpings CK 1995/96
Tommy Eklund Hede CK 1996/97
Sten Fredriksson Amatörföreningens CK 1996/97
Börje Klerborg Amatörföreningens CK 1996/97
Gunnar Hjelte IFK Ludvika 1996/97
Bo Hull IFK Ludvika 1996/97
Sven-Åke Karlsson IFK Ludvika 1996/97
Lennart Lindblom IFK Ludvika 1996/97
Bengt Lindh IFK Ludvika 1996/97
Anders Ljungberg IFK Ludvika 1996/97
Karl Anders Vieweg IFK Ludvika 1996/97
Marie Henriksson Karlstads CK 1996/97
Herman Emanuelsson Karlstads CK 1996/97
Stig Lundström Skellefteå CK 1996/97
Roland Lundmark Skellefteå CK 1996/97
Nils Westermark Skellefteå CK 1996/97
Gunnar Hamrin Skellefteå CK 1996/97
Kerstin Hamrin Skellefteå CK 1996/97
Rune Danielsson  Lits CC 1997/98
Birgit Edin  Lits CC 1997/98
Lars Östman Lits CC 1997/98
Paul Ahlgren  Sundbybergs CK 1997/98
Bele Wranå Sundbybergs CK   1997/98
Ove Larsson CK Silverstenen Sala 1998/99
Bror Olsson Ljusdals CK 1998/99
Rune Strömberg Jönköping CC 1998/99
Edmund Berggren Södertälje CK 1998/99
Ulf Engström Södertälje CK 1998/99
Tomas Flock Södertälje CK 1998/99
Kaj Johnson Södertälje CK 1998/99
Mikael Rydén Södertälje CK 1998/99
Tord Bergström Svegs CK Jämtland-Härjedalens CF 1998/99
Leif Feldt Svegs CK 1998/99
Ronney Göransson Svegs CK 1998/99
Curt Lindgren Skellefteå CK 1998/99
Inge Carlsson Luleå CK 1998/99
Sture Johansson Luleå CK 1998/99
Lars Mårtensson CK Skvadern Västernorrlands CF 1998/99
Hans Eklund Härnösands CK 1999/2000
Vivan Eriksson Härnösands CK 1999/2000
Curt Norberg Härnösands CK 1999/2000
Anders Thidholm Härnösands CK 1999/2000
Carl Axel Timan Härnösands CK 1999/2000
Sten Bohm Malung CC 1999/2000
Marika Hartikainen CK Granit SCF:s styrelse 1999/2000
Helena Lingham Härnösands CK SCF:s styrelse 1999/2000 
Kurt Eriksson  Skellefteå CK 1999/2000 
Kerstin Lindmark Skellefteå CK 1999/2000 
Per Sjöström Skellefteå CK 1999/2000 
Ove Andreasson Falu CC 2000/2001
Karl-Erik Arosenius Falu CC 2000/2001
Per Hedén Falu CC 2000/2001
Katarina Hjort Falu CC 2000/2001
Bo Håkansson Falu CC 2000/2001
Bjarne Lindgren Falu CC 2000/2001
Lars-Erik Orre Falu CC 2000/2001
Bengt Ström Falu CC 2000/2001
Arne Dahlquist  CK Granit 2000/2001
Rickard Hallström CK Granit Östersunds CK 2000/2001
Robert James  CS Flintstenen Örebro 2000/2001
Allan Abrahamsson Malmö CK 2000/2001
Ulla Mårtensson CK Skvadern 2001/2002
Åke Nordensson CK Skvadern 2001/2002
Svante Levál Norrköpings CK 2001/2002
Jan Lundbäck Karlstads CK 2001/2002
Bengt Wästlund Karlstads CK 2001/2002
Sven Sahlsten Karlstads CK 2001/2002
Harry Polkander Järpens CK 2001/2002 
Hans Stenberg Nässjö CK 2001/2002
Kjell-Åke Edlund Sundsvalls CK Västernorrlands CF 2001/2002
Tommy Eklund Hede CK 2002/2003
Katarina Nyberg Umeå CK Norr- och Västerbottens CF 2002/2003
Björn Bergå Örebro CK 2002/2003
Olof Branäs Örebro CK 2002/2003
Olle Fröberg Örebro CK 2002/2003
Björn Ankarswärd Bohuslänska CK Uddevalla 2002/2003
Bengt Hansson Bohuslänska CK Uddevalla 2002/2003
Nils Hjertberg Bohuslänska CK Uddevalla 2002/2003
Anders Johansson Bohuslänska CK Uddevalla 2002/2003
Sture Domeij Örnsköldsviks CK 2002/2003
Lars-Åke Nordström Örnsköldsviks CK 2002/2003
Jan-Olov Nygren Örnsköldsviks CK 2002/2003
Lars Orrving Örnsköldsviks CK 2002/2003
Ulrik Pettersson Örnsköldsviks CK 2002/2003
Assar Sundström Örnsköldsviks CK 2002/2003
Göran Dahl Jönköping CC och Göteborgs CK 2002/2003
Rolf Barrdahl Göteborgs CK 2002/2003
Bengt Göthberg Göteborgs CK 2002/2003
Christer Hedman Göteborgs CK 2002/2003
Anders Lindgren Göteborgs CK 2002/2003
Lennart Burde Växjö CC 2002/2003
Anne-Charlotte Burde Växjö CC 2002/2003
Lars Fredell Växjö CC 2002/2003
Göran Karlsson Växjö CC 2002/2003
Göran Norlin Örebro CK 2002/2003
Olle Svenson Örebro CK 2002/2003
Leif Eriksson CK Granit och SCF:s styrelse 2003/2004
Thorsten Palm Djursholms CK 2003/2004
Gösta Tegner CS Flintstenen Örebro 2003/2004
Jan Hedlund Ljusdals CK 2003/2004
Sven-Åke Lidén Ljusdals CK 2003/2004
Roy Sinclair Skottland WCF 2003/2004
Mike Thomson Skottland WCF 2003/2004
Mikael Hasselborg Sollefteå CK 2004/2005
Pia Hasselborg Magnus Ladulås CK 2004/2005
Helene Frestadius Magnus Ladulås CK 2004/2005
Leif Kihlström Sundbybergs CK 2004/2005
Anders Kraupp Sundbybergs CK 2004/2005
Marie Persson Sundbybergs CK 2004/2005
Thomas Skagersten Sundbybergs CK 2004/2005
Håkan Sjönell Malmö CK 2004/2005
Mikael Thuresson Malmö CK och Sydsveriges CF 2004/2005
Bengt Wahlstedt Malmö CK och Sydsveriges CF 2004/2005
Peter Stenberg CK Granit 2004/2005
Bo Alander Östersunds CK 2004/2005
Assar Hedberg Östersunds CK 2004/2005
Kjell-Åke Edlund Sundsvalls CK Västernorrlands CF 2004/2005
Lennart Hobring Sveriges Radio Jämtland 2004/2005
Patrik Sjödin Östersunds-Posten 2004/2005
Håkan Lundquist Stallmästaregårdens CK Stockholms CF 2005/2006
Mats Embertsén Stocksunds CK Mälardalens CF 2006/2007
Jan Rydheim Stocksund CK SCF:s styrelse 2006/2007
Kerth Hedin Karlstads CK 2006/2007
Bengt Lindquist Mjölby AI/CF Småland-Östergötlands CF 2006/2007
Dénis Pavlatos Nyköpings CK 2006/2007
Mats Stattin Härnösands CK Västernorrlands CF 2006/2007
Alf Larsson CK Granit-Gävle 2007/2008
Örjan Bergh Malmö CK Sydsveriges CF 2007/2008
Carl-Erik Jansson Borlänge CC SCF:s styrelse 2007/2008
Tita Bergquist SCF:s kansli 2007/2008
Gert-Erik Englund Luleå CK 2007/2008
Inga Johansson Luleå CK 2007/2008
Matz Rosenberg Luleå CK 2007/2008
Ove Sundström Luleå CK 2007/2008
Lars-Olov Söderström Luleå CK 2007/2008
Jan Owe-Larsson Norrköpings CK 2007/2008
Ulf Eklöf Norrköpings CK 2007/2008
Roger Bäckström Norrköpings CK 2007/2008
Thomas Busch Norrköpings CK 2007/2008
Bengt Ställberg Lindesbergs CK 2007/2008
Bo Palmgren Lindesbergs CK 2007/2008
Lennart Nilsson Göteborgs CK 2007/2008
Mia Lehander Stocksunds CK 2007/2008
Evy Gustafsson Djursholms CK 2007/2008
Anders Edholm JVM-kommittén I Östersund 2007/2008
Elisabeth Norredahl Östersunds CK JVM-kommittén 2007/2008
Fredrik Hallström Härnösands CK JVM-kommittén 2007/2008
Flemming Patz Örnsköldsviks CK JVM-kommittén 2007/2008
Susanne Patz Östersunds CK JVM-kommittén 2007/2008
Svenerik Blom CS Flintstenen 2008/2009
Björn Lundman IK Fyris Uppsala 2008/2009
Håkan Rudström IK Fyris Uppsala 2008/2009
Lars Björck Helsingborgs CK 2008/2009
Ulf Jönsson Helsingborgs CK 2008/2009
Thomas Richter Helsingborgs CK 2008/2009
Stellan Öberg Helsingborgs CK 2008/2009
Malcolm Richardson European Curling Federation 2008/2009
Ulf Norrman Karlstads CK 2008/2009
Klas Persson Karlstads CK 2008/2009
Connie Östlund Karlstads CK 2008/2009
Lars-Åke Bergman Örnsköldsviks CK EM-kommittén 2008/2009
Berth Brandell Örnsköldsviks CK EM-kommittén 2008/2009
Börje Edin Örnsköldsviks CK EM-kommittén 2008/2009
Ulf Nyström Örnsköldsviks CK EM-kommittén 2008/2009
Jan Zetterlund Örnsköldsviks CK EM-kommittén 2008/2009
Roland Karlsson Umeå CK 2009/2010
Thomas Nyberg Umeå CK 2009/2010
Elisabeth Persson Umeå CK 2009/2010
Mats Persson Umeå CK 2009/2010
Anders Kraupp Stocksunds CK 2009/2010
Per Forsberg Amatörföreningens CK Mälardalens CF 2009/2010
Peter Ahlberg Falu CC 2009/2010
Björn Ristner Falu CC 2009/2010
Kenneth Rydén Falu CC 2009/2010
Anders O Sigmundsson Falu CC 2009/2010
Torvald Spiik Göteborgs CK och SCF:s styrelse 2009/2010
Roland Karlsson  Umeå CK 2009/2010
Thomas Nyberg  Umeå CK 2009/2010
Elisabeth Persson  Umeå CK 2009/2010
Mats Persson  Umeå CK 2009/2010
Per Forsberg  Amatörföreningens CK, Mälardalens CF 2009/2010
Peter Ahlberg  Falu CC 2009/2010
Björn Ristner  Falu CC 2009/2010
Kenneth Rydén  Falu CC 2009/2010
Anders O Sigmundsson  Falu CC 2009/2010
Anette Norberg  Härnösands CK,
OS-vinnare 2006, 2010
2009/2010
Eva Lund  Härnösands CK,
OS-guld 2006, 2010
2009/2010
Cathrine Lindahl  Härnösands CK,
OS-guld 2006, 2010
2009/2010
Anna Le Moine  Härnösands CK,
OS-guld 2006, 2010
2009/2010
Stefan Lund  Härnösands CK,
OS-guld 2006, 2010
2009/2010
Kajsa Bergström  Svegs CK,
OS-guld 2010
2009/2010
Mikael Björklund  Borås CK 2009/2010
Leif Eriksson  Sveg, journalist och fotograf 2009/2010
Björn Rudström Härnösands CK, SCF:s styrelse 2010/2011
Lars-Rune Ölund CK Granit-Gävle, SCF:s styrelse 2010/2011
Alf Göransson Svegs CK, Jämtland-Härjedalens CF 2010/2011
Kenneth Lindström Lits CC 2010/2011
Harald Eriksson Jönköping CC 2010/2011
Björn Sidén Härnösands CK 2010/2011
Mikael Vilenius Stocksunds CK 2010/2011
Jan Englund Upsala CG 2010/2011
Clas Haraldsson Upsala CG 2010/2011
Peder Haraldsson Upsala CG 2010/2011
Bo Malmborg Upsala CG 2010/2011
Gösta Österberg Upsala CG 2010/2011
Arne Tjernberg CK Vänersborg och Västsveriges CF 2010/2011
Thomas Wikander Hammarstrands CK 2010/2011
Karl Lindholm Hammarstrands CK 2010/2011
Lars-Erik Öhman Sundsvalls CK 2010/2011
Thomas Wilhelm Södertälje CK,förbundskapten rullstol 2011/2012
Lars Berg CK Granit-Gävle, förbundskapten juniorer  2011/2012
Åke Linnes CK Skvadern 2011/2012
Urban Warberg CK Skvadern 2011/2012
Sune Stark Djursholms CK 2011/2012
Patric Klaremo Karlstads CK 2011/2012

Ingvar Astner

Jönköpings CC 2012/2013

Mikael Peterson

Jönköpings CC 2012/2013

Kurt Jacobson

Jönköpings CC 2012/2013
Andreas Prytz Härnösands CK 2012/2013

Göran Lindbäck

Härnösands CK 2012/2013

Håkan Karlsson

IK Fyris 2012/2013
Maria Davidsson CK Granit-Gävle 2013/2014
Camilla Sundin CK Granit-Gävle 2013/2014
Arne Öberg CK Granit-Gävle 2013/2014
Bo Ahrenby CK Granit-Gävle 2013/2014
Per Noreen CK Granit-Gävle 2013/2014
Camilla Johansson CK Granit-Gävle 2013/2014
Stuart McManus CK Granit-Gävle 2013/2014
Jan Sterner Malmö CK 2013/2014
Peter Wolter Malmö CK 2013/2014
Kay Nilsson Malmö CK 2013/2014
Sven Ullstad Malmö CK 2013/2014
Per Thornberg Nyköpings CK 2013/2014
Kristina Burestad Djursholms CK 2013/2014
Gunnar Ljungberg Östersunds CK 2014/2015
Ulf Norrman Karlstads CK 2014/2015
Per Olsson Karlstads CK 2014/2015
Kjell Högström Karlstads CK 2014/2015
Pelle Lindeman Karlstads CK 2014/2015
Håkan Pålsson Skellefteå CK 2014/2015
Anders Eskilsson Skellefteå CK 2014/2015
Anta Hedström Djursholms CK 2014/2015
Åke Alm Djursholms CK 2014/2015
Kjell Oscarius Djursholms CK 2015/2016
Helena Sundborg Djursholms CK 2015/2016
Göran Engström Djursholms CK 2015/2016
Göran Christensen Djursholms CK 2015/2016
Michael Jörgensen Djursholms CK 2015/2016
Olle Brudsten Härnösands CK 2016/2017
Katarina Hultling Stockholm 2016/2017
K-G Pettersson Linköpings CK 2016/2017
André Winther Malmö CK 2016/2017

 

Uppdaterad: 2017-07-07 10:58
Skribent: SCF Styrelse

Följ oss i sociala medier

 


 Partners


Partners landslag


Kidscurling


Postadress:
Svenska Curlingförbundet
Rinkebyvägen 6
182 36 Danderyd

Kontakt:
Tel: 08-683 30 15
E-post: This is a mailto link

Se all info