Hoppa till sidans innehåll

DIVISION 1 NORRA 2017-2018


Spelprogram Div 1 Norra 2017-18

pil_10pxl Omgång 1 i Skellefteå och Sollefteå 10-12 november 2017
pil_10pxl Omgång 2 i Sundsvall 12-14 januari 2018

Lag och laguppställningar

Örnsköldsviks CK Öberg

Hans Öberg, Lars-Åke Andersson, Wolger Johansson, 
Magnus Domeij (VS), Christer Ödling (S)


Skellefteå CK Pålsson
Håkan Pålsson, Peter Marklund, Jan Stål, 
Hans-Erik Hägglund (VS), Pelle Sjöström (S), skip


Sollefteå CK Thermotech
Mats Sahlin, Ove Lindström,
Hans Nordin (VS), Stefan Hasselborg


Östersunds CK Hallström
Rickard Hallström, Nilla Hallström, Catrin Bitén, Mikael Riswall


Sundsvall Curling Marklund
Pether Sjöberg, Johan Englander, Erik Strandqvist (VS),
Emil Marklund (S), Gunnar Samuelsson. Coach: Lars Strandqvist


Örnsköldsviks CK Jonsson&Söner

Magnus Pettersson (S), Sebastian Lundgren, Daniel Berggren (VS),
Mikael JonssonSpelare, Jörgen Svensson reserv och coach.


Skellefteå CK Eriksson
Kurt Eriksson (S), Lars Holmbom (VS), Nils-Göran Westermark, Vakant


Umeå CK Karlsson
Elisabeth Persson, Jörgen Högkvist, 
Katarina Nyberg (VS), Roland Karlsson (S)


Sundsvall Curling Strömberg
Thomas Olsson, Ulf Lindberg, 
Tommy Strömberg (VS), Fredrik Mårtensson (S)


Östersunds CK Markusson
Jonatan Markusson (S), Emil Markusson,
Fredrik Ljungberg, Mikael Ljungberg (VS).


Umeå CK Lundmark 
Eric Brasier, Anton Södergren, 
Tobias Lundmark (S), Jonatan Nerdal (VS)


Umeå CK Axelsson What You Want
Thomas Axelsson, Peter Linder, Peder Persson, Mats Persson


Skellefteå CK Eskilsson
Jarl Söderström, Magnus Lundkvist, 
Stefan Karlsson (S), Anders Eskilsson (VS)


Sundsvall Curling Team Telia
Dick Hamrin, Anders Englund (VS),
Nils Dahlgren, Kay Karlsson (S), 


Härnösands CK Engqvist
Albert Berglund, Simon Olofsson (VS), Albert Jonsson, Johan Engqvist (S), Simon Engelholm. Coach: Victor Martinsson


Östersunds CK Stener
Ture Stenvall, Isak Stener, Kevin Matsson (VS),
Filip Stener (S). Coach: Anna Gustavsson

 

 

Uppdaterad: 2017-11-08 13:21
Skribent: Tävlingsutskottet
Epost: Adressen Gömd

Följ oss i sociala medier

 


 Partners

Liveresultat

 


Partners landslag

Postadress:
Svenska Curlingförbundet
Rinkebyvägen 6
182 36 Danderyd

Kontakt:
Tel: 08-683 30 15
E-post: This is a mailto link

Se all info