Hoppa till sidans innehåll

DIVISION 1 SÖDRA 2017-2018


Spelprogram Div 1 Södra 2017-18

pil_10pxl Omgång 1 i Göteborg och Mjölby 10-12 november 2017

Lag och laguppställningar

Jönköping CC Pölder
Tony Pölder (S), John Hornberg, Thomas Nilsson, 
Claes Mattsson (VS), Daniel Svensson Alternate


Mjölby AI Précenth
Per Persson, Olle Nåbo, Gert Précenth (VS), Tommy Borén (S)


Linköpings CK Roxin
Claes Roxin, Stefan Englund, Michael Roxin (S), 
Johan Sundberg (VS), Niclas Silfverduk


Borås CK Björklund
Mikael Björklund (S), Pernilla Jensen, 
Joacim Andersson, Nicklas Björklund (VS)


Göteborgs CK Perem
Dag Michaelsen (VS), Per-Johan Persson, 
Torbjörn Harnesk, Niclas Perem (S)


Norrköpings CK Hallgren
Tobias Holmquist, Henrik Ringquist, 
Robert Karlsson (VS), Micael Hallgren (S)


Vakant


Bohuslänska CK Antonsson
Peter Nordin, Torbjörn Almqvist, 
Tobias Drufva (VS), Jonas Antonsson (S) 


Växjö CC Karlsson
Patrik Sandgren, Sven Elmdahl (VS), 
Torbjörn Karlsson, Michael Flodman (S)


Jönköpings CC Gennemark
Stina Kilebrand, Johan Fahlström (VS), 
Malene Loewe, Ki Gennemark (S)


Växjö CC Sandgren
Daniel Svensson, Mikael Wikfors,
Åsa Linderholm (VS), Robert Sandgren (S)


Norrköpings CK Larsson
Örjan Hansson, Michael Larsson (VS), 
Lars Eriksson, Sverker Cahp (S), Albin Eriksson


Mjölby AI Nero
Johan Anderson, Peter Axell, Marcus Johansson,
Peter Nero (VS), Lars Landelius (S)


Göteborgs CK Kahl
Henrik Kahl (S), Ola Björnsson,
André Winther (VS), Vakant


Göteborgs CK Fuentes-Bergström
Anders Pettersson (S), Ehsan Yazdani, Gustaf Carlberg, 
Fredrik Sandbecker (VS), Hannes Jöckert, Johan Larsson


Helsingborgs CK Slajding BOIS
Magnus Jeppsson, Kjell Haglund (S), 
Thomas Richter, Anders Qvarnström (VS)

 

Uppdaterad: 2017-11-13 15:31
Skribent: Tävlingsutskottet
Epost: Adressen Gömd

Följ oss i sociala medier

 


 Partners

Liveresultat

 


Partners landslag

Postadress:
Svenska Curlingförbundet
Rinkebyvägen 6
182 36 Danderyd

Kontakt:
Tel: 08-683 30 15
E-post: This is a mailto link

Se all info