Hoppa till sidans innehåll

KOMMANDE INT. TÄVLINGAR


Källa: www.curlingcalendar.com

Toruń Curling Cup 2017

(2017-06-23 08:15)
Fri 22 Sep to Sun 24 Sep 177 Szosa Chełmińska, Toruń, 87-100, Poland Fun & sociable bonspiel
 
Fri 13 Oct to Sun 15 Oct Hansrudvegen 2, Stange, 2335, Norway Fun & sociable bonspiel
 

EJCT Oslo

(2017-06-09 08:03)
Fri 20 Oct to Sun 22 Oct SNARØYA CURLING ARENA, Oslo, Norway Cashspiel / competitive bonspiel
 

Östersund EJCT 2017

(2017-06-09 07:55)
Thu 05 Oct to Sun 08 Oct Östersund Curling Club, Östersund, Sweden Cashspiel / competitive bonspiel
 

Riga Open 2017 II

(2017-05-15 11:41)
Fri 08 Sep to Sun 10 Sep Biķernieku iela 121h, Riga, LV1021, Latvia Cashspiel / competitive bonspiel
 

Riga Open 2017 I

(2017-05-15 11:38)
Fri 01 Sep to Sun 03 Sep Biķernieku iela 121h, Riga, LV1021, Latvia Cashspiel / competitive bonspiel
 

Hotter than Hell Bonspiel

(2017-04-18 17:21)
Thu 13 Jul to Sun 16 Jul 2202 W Medtronic Way, Tempe, AZ, 85281 Fun & sociable bonspiel
 
Fri 06 Oct to Sat 14 Oct Champéry, Switzerland International championships
 
Fri 01 Sep to Sun 03 Sep Hansrudvegen, Stange, 2335, Norway Fun & sociable bonspiel
 
Thu 03 Aug to Sun 06 Aug 13 ulitsa Yablonevaya, Svetlogorsk, KGD, 238563, Russia Fun & sociable bonspiel
 
Sat 16 Sep to Sun 17 Sep 12 Boulevard Fernand Bonnefoy, MARSEILLE, 13010, France Fun & sociable bonspiel
 

13th Tallinn Cup 2017

(2017-03-24 17:30)
Thu 19 Oct to Sat 21 Oct Varraku 14, Tallinn, 37, Estonia Fun & sociable bonspiel
 

Septemberfest Curling 2017

(2017-03-24 17:21)
Thu 28 Sep to Sat 30 Sep 14 Varraku, Tallinn, 37, 13917, Estonia Fun & sociable bonspiel
 

Gentofte Cup 2017

(2017-03-18 10:50)
Fri 08 Sep to Sun 10 Sep 8 Ved Stadion, Gentofte, 2820, Denmark Fun & sociable bonspiel
 

VENTSPILS CUP 2017

(2017-03-15 16:06)
Thu 24 Aug to Sat 26 Aug Sporta street 7/9, Ventspils, Latvia Fun & sociable bonspiel
 
12

Följ oss i sociala medier

 


 Partners


Partners landslag


Kidscurling

Postadress:
Svenska Curlingförbundet
Rinkebyvägen 6
182 36 Danderyd

Kontakt:
Tel: 08-683 30 15
E-post: This is a mailto link

Se all info