Hoppa till sidans innehåll

Kommande int. tävlingar


Källa: www.curlingcalendar.com

Tue 21 Mar to Thu 23 Mar ul. Jana Pawła II 144, Czarny Dunajec, 34-470, Poland Fun & sociable bonspiel
 
Fri 24 Mar to Sun 26 Mar ul. Jana Pawła II 144, Czarny Dunajec, 34-470, Poland Fun & sociable bonspiel
 
Fri 10 Mar to Sun 12 Mar ul. Jana Pawła II 144, Czarny Dunajec, 34-470, Poland Fun & sociable bonspiel
 

Hammerheads Trophy 2017!

(2017-01-24 16:27)
Fri 03 Mar to Sun 05 Mar Van der Hagenstraat, Zoetermeer, 2722, Netherlands Fun & sociable bonspiel
 
Fri 10 Mar to Sun 12 Mar Pl. Zebrań Ludowych, Gdańsk, 80-001, Poland Fun & sociable bonspiel
 

Curling Gladiator 2017

(2017-01-09 13:29)
Sat 25 Mar to Sun 26 Mar Pod Třešňovkou, Prague, 156 00, Czech Republic Fun & sociable bonspiel
 

Viry Cup International

(2017-01-05 14:44)
Sat 25 Mar to Sun 26 Mar 31, avenue du Général de Gaulle, viry chatillon, France Fun & sociable bonspiel
 
Sat 28 Jan to Sun 26 Mar Susulyka utca, Budapest, 1112, Hungary International championships
 

23. Herb-Lackhoff-Trophy

(2016-10-30 21:46)
Fri 17 Mar to Sun 19 Mar 23 Käthe-Kollwitz-Straße, Mannheim, 68169, Germany Fun & sociable bonspiel
 

Spring Training Bonspiel

(2016-10-13 15:55)
Thu 09 Mar to Sun 12 Mar 2202 W Medtronic Way, Tempe, AZ, 85281 Fun & sociable bonspiel
 
Fri 24 Mar to Sun 26 Mar Flawilerstrasse 12, Niederuzwil, 9244, Switzerland Fun & sociable bonspiel
 
Fri 24 Mar to Sun 26 Mar 13a Riversdale Crescent, Edinburgh, Edinburgh, EH12 5XN, United Kingdom Fun & sociable bonspiel
 

NJCT Bill Ross Trophy

(2016-06-03 14:51)
Fri 24 Mar to Sun 26 Mar Sundbyberg, Sweden Cashspiel / competitive bonspiel
 

NJCT Åland, Junior Men

(2016-06-03 14:48)
Fri 03 Mar to Sun 05 Mar Käringsundsvägen 85, Eckerö, 22270, Aland Islands Cashspiel / competitive bonspiel
 

NJCT Åland, Junior Women

(2016-06-03 14:45)
Fri 24 Feb to Sun 26 Feb 85 Käringsundsvägen, Eckerö, 22270, Aland Islands Cashspiel / competitive bonspiel
 
12

Följ oss i sociala medier

 


Junior-VM 2017

Gangneung, Sydkorea
16-26 februari 2017


VM damer 2017

Peking, Kina
18-26 mars 2017


VM herrar 2017

Edmonton, Kanada
1-9 april 2017


 Partners


Partners landslag

 


Kidscurling

Postadress:
Svenska Curlingförbundet
Rinkebyvägen 6
182 36 Danderyd

Kontakt:
Tel: 08-683 30 15
E-post: This is a mailto link

Se all info