Hoppa till sidans innehåll

KOMMANDE INT. TÄVLINGAR


Källa: www.curlingcalendar.com

Fri 26 Jan to Sun 28 Jan Sportfeld 1, Kitzbühel, 6370, Austria Fun & sociable bonspiel
 

Aberdeen City Open

(2017-11-28 15:23)
Fri 02 Feb to Sun 04 Feb Curl Aberdeen, Eday Walk, Aberdeen, Aberdeen City, AB15 6LN, United Kingdom Fun & sociable bonspiel
 
Thu 04 Jan to Sat 06 Jan Mikhailovski proezd 1/1, Moscow, Russia Cashspiel / competitive bonspiel
 

Olympic Hopes 2018

(2017-11-12 19:10)
Fri 02 Feb to Sun 04 Feb Susulyka utca, Budapest, 1112, Hungary International championships
 

Iron Trophy

(2017-10-30 13:59)
Fri 12 Jan to Sun 14 Jan Stadtplatz, Steyr, 4400, Austria Fun & sociable bonspiel
 
Fri 12 Jan to Sun 14 Jan Pod Třešňovkou, Prague - Zbraslav, 156 00, Czech Republic Fun & sociable bonspiel
 

New Year 's Cup

(2017-10-10 14:30)
Fri 05 Jan to Sun 07 Jan Driesstraat 8, Zemst, 1980, Belgium Fun & sociable bonspiel
 

Hvidovre Cup 2018

(2017-09-15 11:34)
Fri 05 Jan to Sun 07 Jan Hvidovrevej 446, Hvidovre, 2650, Denmark Cashspiel / competitive bonspiel
 
Fri 09 Feb to Sun 11 Feb 446 Hvidovrevej, Hvidovre, 2650, Denmark Cashspiel / competitive bonspiel
 

Berlin Curling Cup

(2017-09-01 14:10)
Fri 19 Jan to Sun 21 Jan Glockenturmstraße 14, Berlin, 14053, Germany Fun & sociable bonspiel
 

Snarøya Open

(2017-08-29 10:31)
Fri 19 Jan to Sun 21 Jan 6 Langoddveien, Snarøya, Oslo, 1367, Norway Fun & sociable bonspiel
 
Fri 16 Feb to Sun 18 Feb Komárkova Street 12, Prague, Czech Republic Cashspiel / competitive bonspiel
 
Thu 11 Jan to Sun 14 Jan Van der Hagenstraat 20 2722 NT Zoetermeer, Zoetermeer, Netherlands Major cashspiel
 
Sun 28 Jan to Wed 31 Jan Quebec, QC, Canada Fun & sociable bonspiel
 

Flädermus Trophy 2018

(2017-05-08 19:46)
Fri 09 Feb to Sat 10 Feb 28 Zielackerstrasse, 5, Wallisellen, 8304, Switzerland Fun & sociable bonspiel
 
12

Följ oss i sociala medier

 


 Partners


Partners landslag

Postadress:
Svenska Curlingförbundet
Rinkebyvägen 6
182 36 Danderyd

Kontakt:
Tel: 08-683 30 15
E-post: This is a mailto link

Se all info