Hoppa till sidans innehåll

Kommande int. tävlingar


Källa: www.curlingcalendar.com

Sat 08 Apr to Sun 09 Apr Käringsundsvägen 85, Eckerö, 22270, Aland Islands Fun & sociable bonspiel
 
Tue 21 Mar to Thu 23 Mar ul. Jana Pawła II 144, Czarny Dunajec, 34-470, Poland Fun & sociable bonspiel
 
Fri 24 Mar to Sun 26 Mar ul. Jana Pawła II 144, Czarny Dunajec, 34-470, Poland Fun & sociable bonspiel
 

Ljubljana Open 2017

(2017-01-26 12:39)
Fri 21 Apr to Sun 23 Apr 36 Hladilniška pot, Ljubljana, 1000, Slovenia Fun & sociable bonspiel
 

Black Stone Trophy 2017

(2017-01-16 20:56)
Fri 21 Apr to Sun 23 Apr Nałkowskiej 11, Katowice, 40-425, Poland Fun & sociable bonspiel
 

Curling Gladiator 2017

(2017-01-09 13:29)
Sat 25 Mar to Sun 26 Mar Pod Třešňovkou, Prague, 156 00, Czech Republic Fun & sociable bonspiel
 

ZBRASLAV OPEN 2017

(2017-01-09 13:05)
Fri 21 Apr to Sun 23 Apr Pod Třešňovkou, Prague, 156 00, Czech Republic Fun & sociable bonspiel
 

Viry Cup International

(2017-01-05 14:44)
Sat 25 Mar to Sun 26 Mar 31, avenue du Général de Gaulle, viry chatillon, France Fun & sociable bonspiel
 
Thu 06 Apr to Sun 09 Apr Varraku 14, Tallinn, 37, Estonia Cashspiel / competitive bonspiel
 
Sat 28 Jan to Sun 26 Mar Susulyka utca, Budapest, 1112, Hungary International championships
 
Fri 07 Apr to Sun 09 Apr Århusvej 45, Silkeborg, 8600, Denmark Fun & sociable bonspiel
 

Finnish Bonspiel 2017

(2016-09-12 19:31)
Fri 21 Apr to Sun 23 Apr Vaiveronkatu 70, HYVINKÄÄ, 05880, Finland Fun & sociable bonspiel
 
Fri 24 Mar to Sun 26 Mar Flawilerstrasse 12, Niederuzwil, 9244, Switzerland Fun & sociable bonspiel
 
Fri 24 Mar to Sun 26 Mar 13a Riversdale Crescent, Edinburgh, Edinburgh, EH12 5XN, United Kingdom Fun & sociable bonspiel
 

NJCT Bill Ross Trophy

(2016-06-03 14:51)
Fri 24 Mar to Sun 26 Mar Sundbyberg, Sweden Cashspiel / competitive bonspiel
 
12

Följ oss i sociala medier

 


VM damer 2017

Peking, Kina
18-26 mars 2017


VM herrar 2017

Edmonton, Kanada
1-9 april 2017


 Partners


Partners landslag


Kidscurling

Postadress:
Svenska Curlingförbundet
Rinkebyvägen 6
182 36 Danderyd

Kontakt:
Tel: 08-683 30 15
E-post: This is a mailto link

Se all info