Hoppa till sidans innehåll

DIVISION 1 MELLERSTA 2018-2019


Tredje och sista omgången i 
Division 1 Norra, Mellersta och 
Södra 15-17 mars 2019

Division 1 Norra i Umeå
SPELPROGRAM  |  LIVERESULTAT  |  AKTUELL TABELL

Division 1 Mellersta i Danderyd
SPELPROGRAM  |  LIVERESULTAT  |  AKTUELL TABELL

Division 1 Södra i Jönköping
SPELPROGRAM  |  LIVERESULTAT  |  AKTUELL TABELL 

Kvalificerade lag Division 1 Mellersta:

  1. Borlänge CC Team Haglöf
    Anders Karlsson, Jonas Jansson, Marcus Haglöf, Mats Jakobson

  2. Falu CC Lag Choong
    Sven Olsson, Johan Ceder, Jonas Olsson,
    Thomas Norgren, Niklas Svennman

  3. Amatörföreningens CK Esbjörnsson
    Olof Esbjörnsson, Axel Österlund, Henrik Ekblad,
    Johan Nilemar, Björn Brandberg

  4. Stocksunds CK Team Westmans
    Peter Tedenbäck, Rolf Wikström, Mikael Vilenius,
    Anders Kraupp, Mats Jansson

  5. Södertälje CK Goldline
    Tomas Fristedt, Torbjörn Larsson,
    Claes Dahlberg, Christoffer Carlsson

  6. Sundbybergs CK Team Sundbyberg
    Erik Furusjö, Andreas Hyltefors, Christer Rickman,
    Johan Assow, Patrik Kihlström

  7. Leksands CK Bergsten
    Joakim Östlund, Per Göstas, Sune Halvarsson, Peter Bergsten

  8. Sundbybergs CK Hedin
    Johan Hedin, Josep Puigdemont, Tomas Gustafsson,
    Hasse Norrman, Kristina Söderström

  9. IK Fyris Cirkus Skotte
    Clas Wennergren, Tobias Svensson, Claes Eriksson, Daniel Svensson

  10. CK Granit-Gävle Lag Uppsala Bilgalleri
    Jonas Pettersson, Stefan Jernberg, Thomas Rolén, Peter Jonasson

  11. Amatörföreningens CK Börtnansfisk
    David Nylund, Mats Söderkvist, Lars-Åke Linander,
    Per Forsberg, Shon Ferguson

  12. IK Fyris Heldin
    Robin Elo, Erik Veszelei, Pauline Jeanneret,
    Olle Risby, Emilie Metcalfe och Magnus Heldin.

  13. CK Silverstenen Svetak
    Henrik Österlund, Mats Svedberg, Inge Granback,
    Christer Svedberg, Christer Hedberg

  14. CK Granit-Gävle Team Allstar
    Lasse Innerman, Mikael Larsson, Ali Yasseri, Johan Backlund

  15. CK Granit-Gävle McManus
    Mattias Lövensjö, Joakim Sjölund, Magnus Närtén,
    Stuart McManus, Håkan Hjelm

  16. Sundbybergs CK, Rävarna
    Nina Eklöf, Ammi Jönsson, Katarina Lässker,
    Michael Andersson, Henrik Edlund,
    Lars Franzén, Claes Gunnarson.

     

     

Uppdaterad: 26 SEP 2018 13:33 Skribent: Tävlingsutskottet
Epost: Adressen Gömd

Följ oss i sociala medier

  


Partners till
Svensk Curling


 

 

Postadress:
Svenska Curlingförbundet
Rinkebyvägen 6
182 36 Danderyd

Kontakt:
Tel: 086833015
E-post: This is a mailto link

Se all info