Hoppa till sidans innehåll

Norra, Mellersta, Södra 2015-2016


spelprogram_2015_2016

pil_10pxl Division 1 Norra   pil_10pxl Division 1 Mellersta   pil_10pxl Division 1 Södra

rubrik_550

Division 1 Norra – omgång 3 (3)

Sollefteå 18-20 mars 2016

norra_2015-2016_liveresultatnorra_2015-2016_tabell

Division 1 Mellersta – omgång 3 (3)

Gävle 18-20 mars 2016

mellersta_2015-2016_liveresultatmellersta_2015-2016_tabell

Division 1 Södra – omgång 3 (3)

Jönköping 18-20 mars 2016

sodra_norrk_2015-2016_liveresultatsodra_2015-2016_tabell

TB

pil_10pxl Tävlingsbestämmelser högre seriespel 2015-2016

datum_spelorter

Division 1 Norra 2015-2016

Härnösand 13-15 november 2015

Umeå 26-28 februari 2016

Sollefteå 18-20 mars 2016

Division 1 Mellersta 2015-2016

Danderyd 13-15 november 2015

Uppsala 26-28 februari 2016

Gävle 18-20 mars 2016

Division 1 Södra 2015-2016

Mjölby/Göteborg 13-15 november 2015

Norrköping 26-28 februari 2016

Jönköping 18-20 mars 2016

 

lag_laguppstallning

Division 1 Norra 2015-2016

Härnösands CK 8-enders
Niklas Rodebrand, Marcus Sundgren, Emil Hermansson, Kasper Gullbring, Anna Rodebrand

Skellefteå CK Eriksson
Kurt Eriksson, Lars Holmbom, Nils-Göran Westermark och Anders Burlin

Sollefteå CK Svande
Kenneth Svande, Mats Molin, Anders Antonsson, Sten-Åke Wånder 

Sollefteå CK Thermotec
Mats Sahlin, Ove Lindström, Stefan Hasselborg, Hans Nordin 

Sundsvall Curling Marklund
Emil Marklund, Erik Strandqvist, Magnus Kling, Lars Strandqvist, Nils Carlsen

Sundsvall Curling Modig
Arne Modig, Stefan Larsson, Lars Öhman, Anders Rodin

Sundsvall Curling Strömberg
Fredrik Mårtensson, Tommy Strömberg, Ulf Lindberg, Thomas Olsson

Sundsvall Curling Bydén
Joakim Bydén, Daniel Berggren, Fredrik Vedin, Johan Söderström

Umeå CK What You Want Axelsson
Thomas Axelsson, Mats Persson, Peder Persson, Peter Linder

Umeå CK Karlsson
Roland Karlsson, Katarina Nyberg, Jörgen Högkvist, Elisabeth Persson, Thomas Nyberg

Umeå CK Nygren
Johan Nygren, Sebastian Lundgren, Linus Lagerhjelm, Anton Degerfeldt

Umeå CK Lundmark
Tobias Lundmark, Matilda Åberg, Camilla Tellhammar, Emma Sjögren

Umeå CK Sandström
Jörgen Sandström, Oscar Björnham, Magnus Almeling, John Sandström

Umeå CK Sjöström
Johan Sjöström, Jonatan Nerdal, Anton Södergren, Per Södermark, Staffan Sjöström

Örnsköldsviks CK Spektrakon
Christer Ödling, Magnus Domeij, Hans Öberg, Wolger Johansson, Lars-Åke Andersson

Östersunds CK Maijet

Division 1 Mellersta 2015-2016

Amatörföreningens CK Esbjörnsson
Olof Esbjörnsson, Björn Brandberg, Axel Österlund, Henrik Ekblad, Johan Nilemar

Amatörföreningens CK Börtnansfisk
Per Forsberg, Martin Söderberg, Peter Johansson, Shon Ferguson, David Nylund

 Borlänge CC Team Bevab
Peter Nises, Anders Karlsson, Jonas Jansson och Marcus Haglöf

CK Granit-Gävle AllStar
Christian Enström, Peter Strömberg, Johan Backlund, Ali Yasseri 

CK Granit-Gävle Gavlekyla
Mattias Holmberg, Martin Ölund, Axel Sjöberg, Viktor Martinsson 

CK Granit-Gävle Team Uppsala Bilgalleri
Jonas Pettersson, Tomas Rolén, Stefan Jernberg, Peter Jonasson 

CK Silverstenen Nordlund
Karl Nordlund, Per-Arne Andersson, Kenneth Berglind, vakant

CK Silverstenen Team Svetak
Mats Svedberg, Krister Olsson, Christer Svedberg, Richard Strandberg,
Christer Hedberg, Fredrik Pettersson

Falu CC Choong
Thomas Norgren, Jonas Olsson, Sven Olsson, Johan Ceder, Niclas Svennman, Anders Haglund 

IK Fyris Wheelcorner
Mattias Åkerberg, Jan Cardani, Päringe Jansson, Mathias Risman, Jesper Roxin

Leksands CK Bergsten
Joakim Östlund, Per Göstas, Sune Halvarsson, Peter Bergsten

Malung CC Zars

Stocksunds CK Blom
Anna Blom, Åsa Häggman, Anna Rindeskog, Linda Kjerr,
Sofia Rydheim, Lisa Blom

Sundbybergs CK Apecta
Erik Furusjö, Andreas Hyltefors, Christer Rickman, Patrik Kihlström,
Thomas Skagersten, Anders Birkne, Mårten Lindeborg

Sundbybergs CK Hedin
Johan Hedin, Tomas Gustafsson, Hans Norrman, Josep Puigdemont, Kristina Söderström

Södertälje CK Goldline
Claes Dahlberg, Christoffer Carlsson, Kent Åberg, Tomas Fristedt

Division 1 Södra 2015-2016

Bohuslänska CK Antonsson
Peter Nordin, Torbjörn Almqvist, Tobias Drufva, Jonas Antonsson

Göteborgs CK Fuentes Bergström
Fredrik Sandbecker, Anders Pettersson, Gustaf Carlberg,
Johan Larsson, Ehsan Yazdani, Hannes Jöckert

Göteborgs CK Kahl
Henrik Kahl, Ola Björnsson, Patrik Karlsson, Alexander Nordgren, Fabian Wingfors

Göteborgs CK Perem
Niclas Perem, Dag Michaelsen, Per-Johan Persson, Torbjörn Harnesk

Göteborgs CK Spiikhuvudet
Torvald Spiik, Johan Spiik, Don Pomroy, Anders Lindgren

Göteborgs CK Team NP
Niclas Johansson, Patric Johansson, Fredrik Carlsén, Jonathan Holm

Helsingborgs CK Team Non Stop

Jönköping Gennemark
Malene Loewe, Lennart Karlsson, Johan Fahlström, Ki Gennemark

Mjölby AI Nero

Mjölby AI Précenth

Norrköpings CK Hallgren
Micael Hallgren, Henrik Ringqvist, Tobias Holmqvist, Robert Karlsson

Norrköpings CK LG Öhrn
Lars Gunnar Öhrn, Alf Sneller, Mikael Börjesson, Håkan Liljestrand, Per Rosander

Norrköpings CK Ritzer
Per Ritzer, Anders Eriksson, Willy Johansson, Jörgen Sollerud, Stig Nuija

Norrköpings CK Team Handelsbanken
Lars Liljegren, Mikael Gade, Tomas Busch, Jan Owe-Larsson, Göran Busch

Norrköpings CK Öhman
Fredrik Andersson, Jonny Öhman, Klas Liljestrand, Kjell Karlsson

Växjö CC Karlsson
Jonas Delefelt, Michael Flodman Torbjörn Carlsson och Göran Karlsson

 


Uppdaterad: 2017-02-08 11:30
Skribent: Tävlingsutskottet
Epost: This is a mailto link

Följ oss i sociala medier

 


 Partners

Liveresultat

 


Partners landslag

Postadress:
Svenska Curlingförbundet
Rinkebyvägen 6
182 36 Danderyd

Kontakt:
Tel: 08-683 30 15
E-post: This is a mailto link

Se all info