Hoppa till sidans innehåll

Välkomna till Uppsala och SM Mixed 2013


11-14 april 2013

RESULTAT (CUPONLINE) 
GRUPP A  |  GRUPP B  |  GRUPP C  |  GRUPP D  |  SLUTPSPEL

 

sm_mixed_2013_puff_550pxl

 

Deltagande lag och gruppindelning

Grupp A

A1 Sundsvalls CK Team Starbid
Rickard Hallström, Catrin Biten, Per Carlsén, Camilla Johansson

A2 Malung CC Mabergs
Monika Mabergs, Mats Mabergs, Sofia Mabergs, Patric Mabergs

A3 Sundbybergs CK Julius
Fredrik Julius, Åsa Häggman, Micke Andersson, Anna Rindeskog

A4 Sundbybergs CK Knochenhauer
Agnes Knochenhauer, Peter Fransson, Anna Huhta, Bernhard Nyström

A5 Djursholms CK Malmström
Svante Malmström, Anta Hedström, Lars Ahlberg, Kristina Burestad

 

Grupp B

B1 Sundbybergs CK Wranå
Rasmus Wranå, Isabella Wranå, Jordan Wåhlin, Jennie Wåhlin 

B2 IK Fyris Heldin
Magnus Heldin, Pernilla Roxin, Fredrik Heldin, Johanna Heldin  

B3 Karlstads CK Lindeman
Pelle Lindeman, Carina Björk, Peder Björk, Lena Lindeman

B4 Sundsvalls CK Andersson
Isabell Andersson, Maria Carlsén, Patrik Karlsson, Oskar Sjöström

B5 Djursholms CK Ahlberg
Robin Ahlberg, Therese Westman, Mikaela Altebro, Maria Larsson och Mikael Viktorsson

B6 Göteborgs CK Harnesk
Alexander Nordgren, Torbjörn Harnesk, Johanna Peterson, Johan Spiik, Elin Glimberg

 

Grupp C

C1 Östersunds CK Patz
Susanne Patz, Flemming Patz, Sven Olsson, Catrine Lindahl

C2 Göteborgs CK Aurell
Tilde Vermelin, Henrik Kahl, Greta Aurell, Patric Johansson

C3 Skellefteå CK Stenberg
Paulina Stein, Jon Melin, Sabina Kraupp, Vincent Stenberg

C4 IK Fyris/Skellefteå CK Team GAJT
Jesper Johansson, Anna Gustafsson, Gustav Eskilsson, Towe Lundman

C5 Sundbybergs CK Wåhlin
Mats Wranå, Monika Wranå, Gerry Wåhlin, Jill Harryson

C6 Falu CC Falun Finest
Emma Lennmark-Appelbom, Peter Ahlberg, Lisa Nyman, Victor Danevad

 

Grupp D

D1 Lit CC Lindström
Zandra Flyg, Henrik Leek, Sara McManus, Alexander Lindström

D2 Sundbybergs CK Hasselborg
Anna Hasselborg, Marcus Hasselborg, Kristian Lindström, Karin Rudström

D3 Falu CC Faluns Worst
Helena Hermelin, Ingvar Grau, Jaqueline Hermelin, Kenneth Rydén

D4 Härnösands CK Nordqvist
Pernilla Nordqvist, Tom Lindholm, Cassandra Fält, Fredrik Nyman

D5 Göteborgs CK Johansson 
Niclas Johansson, Camilla Schnabel, Fredrik Carlsén , Almida de Val

 

 

Lagbestämmelser: Minst två spelare i laget måste tillhöra samma klubb.
Anmälningsavgift: 2400 kr/lag som sättes in på SCF:s plusgiro 25 30 93 - 9 eller bankgiro 603-3077 vid anmälan.

Uppdaterad: 2016-06-07 17:06
Skribent: Stefan Lund

Följ oss i sociala medier

 


 Partners

 


Partners landslag

Postadress:
Svenska Curlingförbundet
Rinkebyvägen 6
182 36 Danderyd

Kontakt:
Tel: 08-683 30 15
E-post: This is a mailto link

Se all info