Hoppa till sidans innehåll

SM SENIORER (+51) 2019


Danderyd 20-24 februari 2019

LAG OCH LAGUPPSTÄLLNINGAR  |  SPELPROGRAM
GRUPPINDELNING SM HERRAR (+51) 2019
SM DAMER (+51) 2019
 A-STEGE  B-STEGE  C-STEGE
LIVERESULTAT
  |  
TABELLER HERRAR

ANMÄLDA LAG OCH LAGUPPSTÄLLNINGAR

Damer

Djursholms CK Team ISI 
Helena Sundborg, Lottie Aspengren, 
Katarina Darling, Maria Guslin 

Djursholms CK Team Laika 
Anki Ahlberg, Anta Hedström, 
Inga Norrbelius, Ann Edqvist

IK Fyris Fyris First Ladies 

Marianne Lundman, Maria Järvenson, 
Annelie Englén, Monica Veszelei

Jönköpings CC Mattsson 
Lena Hagman, Marie-Louise Ingerman, 
Elisabet Mattsson, Susanne Ericsson

Karlstads CK Henriksson 
Helene Lorenius, Katarina Krischel, 
Helena Eriksson, Marie Henriksson

Karlstads CK Domeij 
Susanne Domeij, Åsa Broström Molin, 
Monika Brunzell, Gunnel Fredriksson

Malung CC Mabergs 
Monika Mabergs, Ann Andersson, Maria Örnberg, 
Annika Lindh. Coach: Mats Mabergs

Mjölby AI Andersson 
Ranveig Nåbo, Britt Isaksson, 
Yvonne Blom, Birgitta Andersson

Norrköpings CK Sollerud 
Catharina Claesson, Mia Wåhlin, 
Maria Börjesson, Gunilla Sollerud

Norrköpings CK United Vision 
Gunilla Arfwidsson Edlund, Karin Österberg, 
Marita Lexander, Lena Rosen

Stocksunds CK Russinklubben 
Ann-Catrin Kjerr, Arja Aho, Mia Lehander, 
Sylvia Liljefors, Heléne Ohlsson, Ingrid Meldahl

Stocksunds CK Norberg 
Anna Klange, Helena Klange, 
Helena Lingham, Anette Norberg

Sundbybergs CK Curlingmorsorna 
Lena Nyman, Eva Heldin, 
Gunilla Palmcrantz, Monika Wranå

Sundbybergs CK Isbitarna 
Nina Eklöf, Kristina Söderström, Alison Moen, 
Katarina Lässker. Coach: Ann Mari Jönsson

Östersunds CK Bitén 
Anne-Li Sjölund, Catrin Bitén, Susanne Patz, Katarina Nyberg.

Herrar

CK Silverstenen Club 12 
Kenneth Berglind, Conny Rehnvall, Olle Nilsson, 
Clas Holm, Olle Nilsson

CK Silverstenen Svetak 
Mats Svedberg, Inge Granback, Christer Svedberg, 
Henrik Österlund, Anders Näslund. Coach: Christer Wissing

Djursholms CK Jämtgubbarna 
Rolf Bohlin, Anders Roos, 
Thomas Eriksson, Peter Eriksson

Djursholms CK Lunding 
Gunnar Rogeman, Mikael Montelius, Claes Montelius, 
Björn Lunding, Lennart Olby

Djursholms CK Malmström 
Johan Svenonius, Ulf Westrin, 
Svante Malmström, Diego Hiege

Djursholms CK Raab 
Mikael Raab, Mikael Guslin, Ulf Sundborg, 
Kent Edqvist, Göran Swedberg 

Djursholms CK Jernberg 
Åke Jernberg, Ulf Östberg, Roger Bredin, 
Jan Stattin, Ulf Tryselius

Göteborgs CK Perem 
Ulf Pyk, Per-Johan Persson, 
Urban Noring, Niclas Perem

IK Fyris Team Old BABS 
Anders Brandelius, Björn Lundman, 
Sören Axelsson, Bert Andersson, Mats Rydén

Karlstads CK Östlund 
Anders Jansson, Johnny Berger, Klas Persson, 
Morgan Fredholm, Connie Östlund

Leksands CK GOLD Line
Hallgeir Moen, Claes Dahlberg, Lars-Åke Linander, Hans Nyman. Coach/reserv: Stuart McManus

Linköpings CK KG Pettersson 
Ulf Johansson, Håkan Nyberg, Hans Stenstöm, 
Rickard Eriksson, Göran Karlsso 

Mjölby AI Précenth 
Rolf Svensson, Per Persson, Ole Nåbo, Gert Précenth

Skellefteå CK Sjöström 
Håkan Pålsson, Anders Eskilsson, Jan Stål, 
Hans-Erik Hägglund, Pelle Sjöström

Sollefteå CK, Thermotech 
Mats Sahlin, Ove Lindström, 
Stefan Hasselborg, Hans Nordin

Stocksunds CK Danielsson 
Per-Olof Egli, Robert Thorstenson, 
Johan Aspenberg, Hans Danielsson 

Stocksunds CK Team Westmans 
Peter Tedenbäck, Rolf Wikström, Mikael Vilenius, 
Anders Kraupp, Mats Jansson

Stocksunds CK Nyberg 
Stig Gisslén, Hans Söderström, Björn Rosendahl, 
Mats Nyberg, Thomas Andersson

Sundbybergs CK Sundbyberg Seniors 
Mats Wranå, Mikael Hasselborg, 
Anders Eriksson, Gerry Wåhlin 

Sundbybergs CK Westerberg 
Lars Ahlberg, Rickard Bergqvist, 
Anders Westerberg, Peter Larsson

Sundbybergs CK Team Gubbsuck 
John Richette, Hans Norrman, 
Olle Flyg, Bertil Larson

Sundsvall Curling Carlsén 
Fredrik Hallström, Tommy Olin, Per Noreen, 
Per Carlsén, Niklas Berggren 

Sundsvall Curling Mårtensson 
Stefan Larsson, Thomas Olsson, 
Ulf Lindberg, Fredrik Mårtensson

Umeå CK What you Want 
Thomas Axelsson, Peter Linder, Ronny Gullberg, 
Mats Persson, Peder Persson

Örnsköldsvik CK Öberg 
Hans Öberg, Lars-Åke Andersson, 
Kjell-Arne Olsson, Christer Ödling 

Sundsvalls CK Ullsten
Peter Ekdahl, Björn Berg, 
Jan Nordin, Jan Ullsten 

Djursholms CK Joelsson
Thomas Joelsson, Göran Christensen, 
Joakim Sellberg, Patrick Helgstedt  

Carlskrona CK Old Shot
Anders Heden, Ove Dahlgren, Göran Roxin,
Joakim Östberg, Kalle Nordlund

Sundbybergs CK Dice Men
Claes Gunnarson, Lars Franzén, Mikael Andersson, 
Johan Solberg, Coach: Henrik Edlund

Inbjudan/Information

LAGBESTÄMMELSER Any-four-curlers. 
Lagmedlemmarna ska vara födda före den 30/6 1968

STARTAVGIFT 3 000 kronor/lag som sättes in på 
SCF:s Bankgiro 603-3377 vid anmälan.

För att en anmälan skall tas emot av SCF ska fullständig laguppställning och övrig begärd information finnas med i anmälan samt att startavgiften ska vara betald senast sista anmälningsdag.

Eventuell avanmälan måste ske innan sista anmälningsdag för att startavgiften ska betalas tillbaka. Anmälningar som kommer in efter sista anmälningsdag kommer endast i undantagsfall accepteras och då enbart när det möjliggör en lämplig tävlingsform.

Startavgift kan också betalas via

Svenska Curlingförbundets Swish-nummer: 123 079 88 19

Av samma skäl äger arrangörerna rätt att placera det (de) lag som ligger över den lämpliga tävlingsformen på en reservlista.

Sista anmälningsdag – 8 januari 2019

 

Uppdaterad: 24 SEP 2018 09:24 Skribent: Tävlingsutskottet
Epost: This is a mailto link

Följ oss i sociala medier

  


Partners till
Svensk Curling


 

 

Postadress:
Svenska Curlingförbundet
Rinkebyvägen 6
182 36 Danderyd

Kontakt:
Tel: 086833015
E-post: This is a mailto link

Se all info