Hoppa till sidans innehåll

Deltagande lag


SM Damer 2020

SPELPROGRAM SM DAMER OCH SM RULLSTOLSCURLING

1.) Sundbyberg CK Team Panthera
Fanny Sjöberg, Almida De Val, Jennie Wåhlin, Isabella Wranå. 
Coach: Margaretha Sigfridsson

2.) Stocksunds CK Team Larsson
Linda Stenlund, Erika Jonsson, Sofie Bergman, Maria Larsson. 
Coach: Alexander Lindström

3.) Sundbyberg CK Team Hasselborg
Sofia Mabergs, Agnes Knochenhauer, Sara McManus, Anna Hasselborg

4.) Mjölby AI Team Moberg
Mikaela Altebro, Emma Landelius, Rebecka Thunman, Emma Moberg

5.) IK Fyris Team Sundberg
Anna Gustafsson, Emma Sjödin, Johanna Heldin, Tova Sundberg

6.) Härnösands CK Team Hallström
Agnes Aldén, Thea Sundgren, Moa Hillblom Sandberg,
Nilla Hallström. Coach: Rickard Hallström

7.) Härnösands CK Lag Fransson
Jenny Jonasson, Vilma Åhlström, Linnéa Svedberg, 
Cecilia Fransson, Alva Sundberg

SM Rullstol 2020

SPELPROGRAM SM DAMER OCH SM RULLSTOLSCURLING

1.) Jönköping Energi 1
Tommy Andersson, Sebastian Blomberg, Mats-Ola Engborg, 
Viljo Pettersson-Dahl

2.) Göteborg CK De Kwastlösa
Dick Stenberg, Jan Lundgren, Jerry Nieminen, Åsa Lindqvist, 
Olof Hammar

3.) Jönköping Energi 3
Rebecka Karlsson, Jan Bergman, Hans Pettersson

4.) Härnösands CK Lag Ulander
Zandra Reppe, Marcus Holm, Ronny Persson, Kristina Ulander

5.) Karlstads CK Lag Glennert Rullarnas Karlstad
Tommy Andersson, Gert Erlandsson, Sabina Johansson, Johanna Glennert. Coach: Siv Glennert

6.) Jönköping Energi 2 
Silvo Belce, Konrad Elf, Bo Stork, Mikael Pettersson

SM Herrar 2020

SPELPROGRAM SM HERRAR A-STEGE | B-STEGE | C-STEGE

Karlstads CK, Edin
Niklas Edin, Oskar Eriksson, Rasmus Wranå, Christoffer Sundgren.
Coach: Fredrik Lindberg

Karlstads CK, Magnusson
Daniel Magnusson, Robin Ahlberg, Anton Regosa, Sebastian Jones.
Coach: Sebastian Kraupp.

Sollefteå CK, Thermotech
Anders Antonsson, Mats Mohlin, Kennet Svande, Stefan Hasselborg

Härnösands CK, Engqvist
Johan Engqvist, Isak Stener, Alexander Palm, Albert Berglund

Östersunds CK, Markusson
Emil Markusson, Fredrik Ljungberg, Mikael Ljungberg, Jonatan Markusson

Stocksunds CK, Team Westmans
Anders Kraupp, Mikael Vilenius, Rolf Wikström, Peter Tedenbäck, Mats Jansson

Sundbybergs CK, Sumpan Seniors
Mats Wranå, Gerry Wåhlin, Mikael Hasselborg, Mattias Hasselborg, Anton Sandström

Amatörföreningen, Adersteg
Andreas Adersteg, Kim Svedelid, Rasmus Hansén, Carl-Oscar Pihl

Södertälje CK, Gustafsson
Viktor Gustafsson, Jonas Nordin, Tore Österlund, Rolf Gustafsson, Claes Dahlberg

Göteborgs CK, Perem
Niclas Perem, Urban Noring, Ulf Pyk, Torbjörn Harnesk, Per-Johan Johansson

Göteborgs CK, Edén
Jonas Edén, Henrik Alstersjö, Olof Magnusson, Håkan Westin

Norrköpings CK, Lindström
Alexander Lindström, Albin Eriksson,
Axel Rosander, Kristoffer Blom. Coach: Per Rosander

Mjölby AI, Précenth
Gert Précenth, Olle Nåbo, Rolf Svensson, Per Persson

Jönköping CC, Pölder
Tony Pölder, Claes Mattsson, Thomas Nilsson, John Hornberg

CK Granit Gävle, Team Granit
Gustav Köhn, Jacob Hanna, Rasmus Israelsson, Arvid Norin.
Coach: Jonas Byman.

Leksands CK, Nyman
Fredrik Nyman, Patric Mabergs, Johannes Patz, Simon Olofsson

Uppdaterad: 09 JAN 2020 20:09 Skribent: Tävlingsutskottet
Epost: Adressen Gömd

Följ oss i sociala medier

  


Partners till
Svensk Curling


 

 

Postadress:
Svenska Curlingförbundet
Rinkebyvägen 6
182 36 Danderyd

Kontakt:
Tel: 086833015
E-post: This is a mailto link

Se all info