Hem / TÄVLA ARKIV / Division 1 / DIVISION 1 MELLERSTA 2017-2018

DIVISION 1 MELLERSTA 2017-2018

Spelprogram Div 1 Mellersta 2017-18

pil_10pxl Omgång 1 i Borlänge och Uppsala 17-19 november 2017

pil_10pxl Omgång 2 i Karlstad 12-14 januari 2018

pil_10pxl Omgång 3 i Sundbyberg 16-18 mars 2018

pil_10pxl Aktuell tabell Div 1 Mellersta 2018-2018

Lag och laguppställningar

Amatörföreningens CK Esbjörnsson
Olof Esbjörnsson (S), Axel Österlund (VS), Henrik Ekblad,
Johan Nilemar, Björn Brandberg, trea


Amatörföreningens CK Börtnansfisk
David Nylund, Mats Söderkvist (VS), Lars-Åke Linander, 
Per Forsberg (S), Shon Ferguson


Stocksunds CK Team Westmans
Anders Kraupp (S), Mikael Vilenius (VS), Rolf Wikström,
Peter Tedenbäck, Mats Jansson


Malung CC Team Göthbergs El
Mathias Mabergs (S), Mats Mabergs (VS), Joakim Mabergs,
Lars Göthberg, Peter Danielsson och Andreas Rangedal (reserv.)


Södertälje CK Goldline
Torbjörn Larsson, Tomas Fristedt, Claes Dahlberg (S), 
Christoffer Carlsson (VS), Sverker Schäf


Sundbybergs CK Team Sundbyberg
Andreas Hyltefors, Erik Furusjö, Christer Rickman 
Patrik Kihlström, Anders Birkne.
Coach och reserv: Johan Assow


Sundbybergs CK Hedin

Kristina Söderström, Hans Norrman, Tomas Gustafsson, 
Josep Puigdemont (VS), Johan Hedin (S)


CK Granit-Gävle Köhn
Gustav Köhn, Arvid Norin, Rasmus Israelsson,
Robin Ahlberg, Ludvig Köhn. Coach: Jonas Byman


Falu CC Lag Choong
Sven Olsson, Johan Ceder, Jonas Olsson (VS), Thomas Norgen (S),
Niklas Svennman (reserv). Coach: Anders Haglund


Djursholms CK Team Raab 
Kent Edqvist, Ulf Sundborg, Mikael Guslin, Mikael Raab (S)


Stocksunds CK Blom
Anna Blom, Åsa Häggman, Anna Rindeskog
Linda Kjerr, Sofia Rydheim


IK Fyris Team Hinken
Mathias Risman, Jesper Roxin, Päringe Jansson, 
Mattias Åkerberg (VS), Elina Backman (S)


IK Fyris TakeOut
Lars Falk, Carrick Gillespie, Karl-Erik Johansson (VS),
Bert Andersson (S), Mats Rydén


Leksands CK Team Riteice
Anders Rapp, Pontus Rapp, Thomas Sjörs, 
Johan Nyman (S). Coach: Fredrik "Fräcka" Malmkvist


CK Granit-Gävle Lag Uppsala Bilgalleri
Jonas Pettersson, Stefan Jernberg,
Tomas Rolén (VS), Peter Jonasson (S)


Örebro Curling Roxin
Björn Roxin (S), Pedro Laurberg,
Patrick Wiiand, Tomas Claesson