FÖLJ AKTUELLA TÄVLINGAR - Svenska Curlingförbundet
Hoppa till sidans innehåll

följ aktuella tävlingar


Följ svensk curling vid nationella och internationella tävlingar. Officiella hemsidor, resultatsidor och aktuella livesändningar. Tipsa oss på This is a mailto link 

pil_10pxl RESULTAT WORLD CURLING TOUR


Säsongen 2017-2018

VM Mixed Dubbel 2018

Östersund, Sverige 21 - 28 april 2018 

Sverige trupp vid VM Herrar 2018: Ck Granit-Gävle
Camilla Noreen, Per Noreen. Coach: Peja Lindholm.
Förbundskapten: Alison Kreviazuk

SPELPROGRAM  |  LIVERESULTAT  |  NYHETER


VM Seniorer 2018

Östersund, Sverige 21 - 28 april 2018 

Sverige trupp vid VM Seniorer 2018:
Damer: Anette Norberg, Helena Lingham, Anna Klange,
Anna Rindeskog. Coach: Therese Westman.
Herrar: Mats Wranå, Mikael Hasselborg, Gerry Wåhlin,
Anders Eriksson, coach och reserv: Mikael Ljungberg

SPELPROGRAM  |  LIVERESULTAT  |  NYHETER


grand_550

Champions Cup 2018

Calgary, Kanada 24-29 april 2018

Svenskt damlag: Team Hasselborg, Sundbybergs CK
Svenskt herrlag: 
Team Edin, Karlstads CK 

pil_10pxl OFFICIELL HEMSIDA MED LIVERESULTAT, NYHETER, TABELLER


Arkiv säsongen 2017-2018

grand_550

Players Championship 2018

Toronto, Kanada 10-15 april 2018

Svenskt damlag: Team Hasselborg, Sundbybergs CK
Svenskt herrlag: 
Team Edin, Karlstads CK 

pil_10pxl OFFICIELL HEMSIDA MED LIVERESULTAT, NYHETER, TABELLER

VM Herrar 2018

Las Vegas, USA 31 mars - 8 april 2018 

Sverige trupp vid VM Herrar 2018: Karlstads CK Team Edin
Niklas Edin, Oskar Eriksson, Rasmus Wranå, 
Christoffer Sundgren, Henrik Leek. 
Coach: Fredrik Lindberg. Förbundskapten: Peja Lindholm

Spelprogram  |  Liveresultat  |  Deltagande lag 

SM Rullstolscurling

Danderyd 6-8 april 2018

Spelprogram SM Rullstolscurling 2018  |  Lag och gruppindelning
Liveresultat gruppspel  |  Liveresultat slutspel

SM Mixed 2018

Jönköping 5-8 april 2018

Spelprogram  |  Gruppindelning och resultat  |  Liveresultat
Spelprogram och resultat slutspel SM Mixed 2018

VM Damer 2018

North Bay, Kanada 3-10 mars 2018 

Anna Hasselborg, Sara McManus, Agnes Knochenhauer, 
Sofia Mabergs, Jennie Wåhlin och coach Maria Prytz.

Spelprogram  |  Liveresultat  |  Deltagande lag 


SM-Veckan 2018

Skellefteå 22-26 mars 2018

> Spelprogram SM damer och tidsprogram SM herrar 2018
Spelprogram SM herrar A-stege  |  B-stege  |  C-stege  |  Slutspel
> Tävlingsbestämmelser SM-tävlingar

Liveresultat SM 2018

Torsdag 22 mars 12:00 16:00 20:00  
Fredag 23 mars 08:00 12:00 16:00 20:00
Lördag 24 mars 08:00 12:00 16:00 20:00
Söndag 25 mars 09:00 13:00 17:00  
Måndag 26 mars 11:00 15:00    

grand_550

Grand Slam of Curling – Elite 10 2018

Winnipeg, Kanada 15-18 mars 2018

Svenskt herrlag: Team Edin, Karlstads CK 

Liveresultat, nyheter och tabeller
Spelprogram  |  Deltagande lag

Division 1 Mellersta 2017-2018

Tredje omgången i Sundbyberg 16-18 mars 2018

Spelprogram Omgång 3 i Sundbyberg 16-18 mars 2018
Aktuell tabell  |  Liveresultat


Division 1 Södra 2017-2018

Tredje omgången i Jönköping 16-18 mars 2018

Spelprogram Omgång 3 i Sundbyberg 16-18 mars 2018
Aktuell tabell  |  Liveresultat

PARALYMPICS 2018

Pyeongchang, Sydkorea 9-18 mars 2018

Sveriges curlinglag vid Paralympics 2018. Kicki Ulander, 
Mats Ola Engborg, Viljo Petersson Dahl, Ronny Persson, Zandra Reppe.
Förbundskaptener: Peter Narup och Mia Boman.

FÖLJ SÄNDNINGAR PÅ SVT
LIVERESULTAT
SPELPROGRAM
NYHETER WCF
NYHETER PÅ PARALYMPICS.SE
FÖLJ LANDSLAGET PÅ FACEBOOK

JUNIOR-VM 2018

Aberdeen, Skottland 3-10 mars 2018 

LIVESÄNDNINGAR JUNIOR-VM
LIVERESULTAT
NYHETER
> DELTAGANDE LAG

Sveriges VM-trupp Junior-VM 2018

Flickor: Fanny Sjöberg, Almida De Val, Jennie Wåhlin, Isabella Wranå. Maria Larsson. Coach: Margaretha Sigfridsson. 
Pojkar: Sebastian Jones, Anton Regosa, Johan Nygren, Daniel Magnusson, Filip Stener, Coach: Greta Aurell. Förbundskapten: Alison Kreviazuk.

SM Yngre Juniorer 2018

Sundbyberg 9-11 mars 2018

> DELTAGANDE LAG OCH GRUPPER
> SPELSCHEMA
> TABELLER
> LIVERESULTAT
> LIVERESULTAT SLUTSPEL SÖNDAG

SM Veteraner 2018

Norrköping 1-4 mars 2018

Spelprogram och gruppindelning SM Veteraner 2018
Liveresultat SM Veteraner 2018
> Resultat och tabeller gruppspel SM Veteraner 2018


Division 1 Norra 2017-2018

Tredje omgången i Umeå 2-4 mars 2018

Spelprogram Omgång 3 i Umeå 2-4 mars 2018
Aktuell tabell  |  Liveresultat

OS PYEONGCHANG 2018

PyeongChang, Sydkorea 
14-25 februari 2018
 

SPELPROGRAM  |  LIVERESULTAT
TV-SÄNDNINGAR OCH TIDER  |  SENASTE NYTT FRÅN OS

SM Oldgirls/Oldboys

31 januari - 4 februari 2018

>  SPELPROGRAM SM OLDGIRLS/OLDBOYS 2018
>  GRUPPINDELNING OCH RESULTAT SM OLDGIRLS 2018
>  GRUPPINDELNING OCH RESULTAT SM OLDBOYS 2018
>  SLUTSPEL SM OLDGIRLS 2018
>  SLUTSPEL SM OLDBOYS 2018

Elitserien damer och herrar

Jönköping 25-28 januari 2018

Livesändning från Elitserien i Jönköping 25-28 januari 2018

Spelprogram slutspel Elitserien 2017-2018

Semifinaler damer söndag 28 januari kl 09:00
Sundbybergs CK Panthera - Stocksunds CK Moberg 7-4
Östersunds CK Curl Power - IK Fyris Donald Davies 4-5

Semifinaler herrar söndag 28 januari kl 09:00
Sundbybergs CK Julius - Skellefteå CK Riteice 6-5
Sundbybergs CK Team RP - Amatörföreningens CK Adersteg 9-2

Elitseriefinal damer kl. 15:00
IK Fyris Donald Davies* – Sundbybergs CK Panthera

Bronsmatch damer kl 14:30
Östersunds CK Curl Power - Stocksunds CK Moberg *

Elitseriefinal herrar kl 15:00
Sundbybergs CK Julius - Sundbybergs CK Team RP

Bronsmatch herrar kl 15:00
Amatörföreningens CK Adersteg - Skellefteå CK Riteice

Elitserien damer 2017-2018
Aktuell tabell  |  Spelprogram  |  Liveresultat 
Elitserien herrar 2017-2018
Aktuell tabell  |  Spelprogram  |  Liveresultat

Glynhill Ladies International 2018

Glasgow, Skottland, 19-22 januari 2018

Svenska damlag:

  • Lag Wranå, Sundbyberg CK

pil_10pxl LIVERESULTAT
pil_10pxl RESULTAT GRUPPSPEL
pil_10pxl DELTAGANDE LAG

German Masters 2018

19-21 januari 2018

Svenska herrlag:

  • Team Mabergs, Skellefteå CK
  • Team Lindström, Sundbybergs CK 

pil_10pxl LIVERESULTAT
pil_10pxl RESULTAT GRUPPSPEL
pil_10pxl DELTAGANDE LAG

 


grand_550

Canadian Open 2018

Camrose, Kanada 16-21 januari 2018

Svenskt damlag: Team Hasselborg, Sundbybergs CK 

pil_10pxl OFFICIELL HEMSIDA MED LIVERESULTAT, NYHETER, TABELLER
pil_10pxl SPELPROGRAM
pil_10pxl DELTAGANDE LAG


grand_550

Canadian Open 2018

Camrose, Kanada 16-21 januari 2018

Svenskt herrlag: Team Edin, Karlstads CK 

pil_10pxl OFFICIELL HEMSIDA MED LIVERESULTAT, NYHETER, TABELLER
pil_10pxl SPELPROGRAM
pil_10pxl DELTAGANDE LAG

Kisakallio Cup 2018

Kisakallio, Finland 15-18 januari 2017

Svenskt lag: Paralandslaget

LIVESÄNDNING CURLING.SE

SPELPROGRAM OCH RESULTAT

Division 1

Andra omgången 12-14 januari 2018

Sundsvall, Karlstad och Norrköping är spelorter för den andra omgången med premiärmatcher fredag 12 januari 2018.

Division 1 Norra Omgång 2 i Sundsvall 12-14 januari 2018
Aktuell tabell  |  Liveresultat

Division 1 Mellersta Omgång 2 i Karlstad 12-14 januari 2018
Aktuell tabell  |  Liveresultat

Division 1 Södra Omgång 2 Norrköping 12-14 januari 2018
Aktuell tabell  |  Liveresultat


Continental Cup 2018

London, Kanada 11-14 januari 2018

Continental Cup är curlingens motsvarighet till golfens Ryder Cup där "Världslaget" från Sverige, Norge, Schweiz och Japan möter Nordamerika med lag från USA och Kanada. Sverige representeras av OS-lagen Edin och Hasselborg och tävlingarna startar torsdag 11 januari kl 16:30, svensk tid. FÖLJ LIVERESULTAT  |  SPELPROGRAM  |  NYHETER 


International Bernese Ladies Cup 2018

Bern, Schweiz, 11-14 januari 2018

Svenska damlag:

  • Lag Wranå, Sundbyberg CK
  • Lag Norberg, IK Fyris

pil_10pxl LIVERESULTAT
pil_10pxl GRUNDSERIE A-STEGE | B-STEGE | C-STEGE 
pil_10pxl DELTAGANDE LAG

Perth Masters 2018

Perth, Skottland, 4-7 januari 2018

Svenska herrlag:

  • Team Mabergs, Skellefteå CK
  • Team Edin, Karlstads CK
  • Team Wranå Seniors, Sundbybergs CK 

pil_10pxl LIVESÄNDNINGAR
pil_10pxl
 
LIVERESULTAT
pil_10pxl RESULTAT A-STEGE  |  B-STEGE  |  C-STEGE  |  SLUTSPEL
pil_10pxl DELTAGANDE LAG

 


VM-kval mixed dubbel 

Gävle 6-7 januari 2018

pil_10pxl LIVERESULTAT
pil_10pxl SPELPROGRAM

Junior-SM 2017

Karlstad 14-17 december 2017

pil_10pxl SPELPROGRAM
pil_10pxl LIVERESULTAT
pil_10pxl LIVESÄNDNING
pil_10pxl RESULTAT GRUPPSPEL

Karuizawa International

Karuizawa, Japan, 13-17 december 2017

Svenskt damlag:

  • Lag Hasselborg, Sundbyberg CK

pil_10pxl LIVERESULTAT  
pil_10pxl TABELLER GRUPPSPEL  
pil_10pxl DELTAGANDE LAG

Karuizawa International

Karuizawa, Japan, 13-17 december 2017

Svenskt herrlag:

  • Team Mabergs, Skellefteå CK

pil_10pxl LIVERESULTAT  
pil_10pxl TABELLER GRUPPSPEL  
pil_10pxl DELTAGANDE LAG

 

Norrköpings CK 100 år – Jubileumstävling

Norrköping 6-10 december 2017

SPELPROGRAM  |  DELTAGANDE LAG  |  LIVERESULTAT


Gefle Cup 2017

Gävle 8-10 december 2017

SPELPROGRAM OCH RESULTAT

SM Mixed Dubbel 2017

Göteborg 30 november - 3 december 2017

30 november - 3 december 2017 anordnas SM i Mixed Dubbel i Göteborg. Elitspelare från hela Sverige är på plats och arrangerande Göteborgs CK sänder matcher live samt publicerar matchreferat. 

LIVESÄNDNING  |  LIVERESULTAT  |  MATCHREFERAT

EM damer och herrar 2017

St Gallen, Schweiz 18-25 november 2017

Landslagstrupp: Anna Hasselborg, Sara McManus, Agnes Knochenhauer, Sofia Mabergs, Jennie Wåhlin, coach: Maria Prytz, Niklas Edin, Oskar Eriksson, Rasmus Wranå, Christoffer Sundgren, Henrik Leek, coach: Fredrik Lindberg. Förbundskapten: Peja Lindholm. Fysio: Peter Drugge

pil_10pxl SPELPROGRAM
pil_10pxl DELTAGANDE LAG OCH LÄNDER
pil_10pxl LIVERESULTAT
pil_10pxl NYHETER


Lillehammer 2017  –  
Nordic Junior Curling Tour 

Köpenhamn, Danmark 24-26 november 2017

Svenska flicklag: 

  • Skellefteå CK, Fransson
  • IK Fyris, Thunman
  • Mjölby AI, Moberg

Svenska pojklag

  • CK Granit, Köhn
  • Mjölby AI,  Landelius
  • Östersund CK, Stener

pil_10pxl DELTAGANDE LAG
pil_10pxl SPELPROGRAM OCH RESULTAT
pil_10pxl TABELLER


Division 1 2017-2018

Division 1 Mellersta i Borlänge 17-19 nov. 2017
Liveresultat  |  Aktuell tabell

Division 1 Mellersta i Uppsala 17-19 nov. 2017
Liveresultat  |  Aktuell tabell

Elitserien damer 2017-2018

Östersund 10-12 november 2017

Spelprogram: Omgång 1 damer i Östersund 10-12 nov. 2017
Liveresultat  |  Aktuell tabell

Elitserien herrar 2017-2018

Sundbyberg 10-12 november 2017

Spelprogram: Omgång 1 herrar i Sundbyberg 9-12 nov. 2017
Liveresultat  |  Aktuell tabell


Division 1 2017-2018

Division 1 Norra i Sollefteå 10-12 nov. 2017
Liveresultat  |  Aktuell tabell

Division 1 Norra i Skellefteå 10-12 nov. 2017
Liveresultat  |  Aktuell tabell

Division 1 Södra i Göteborg 10-12 nov. 2017
Liveresultat  |  Aktuell tabell

Division 1 Södra i Mjölby 10-12 nov. 2017
Liveresultat  |  Aktuell tabell

Ashley Home Store 
Curling Classic 2017

Penticton, Kanada 3-6 november 2017

Svenska herrlag:

  • Team Mabergs, Skellefteå CK
  • Team Lindström, Sundbybergs CK
  • Team Edin, Karlstads CK

pil_10pxl LIVERESULTAT  
pil_10pxl TABELLER GRUPPSPEL  
pil_10pxl DELTAGANDE LAG

pil_10pxl INGÅR I WORLD CURLING TOUR


Elitserien mixed dubbel 2017-2018

Norrköping 3-5 november 2017

pil_10pxl LIVERESULTAT  
pil_10pxl SPELPROGRAM

Royal LePage OVCA Women's Fall 2017 

Kemptville, Kanada 2-5 nvovember 2017 

Svenska damlag: Svenska lag: Team Wranå, Sundbybergs CK 
och Team Sundberg, Östersunds CK. 

pil_10pxl LIVERESULTAT  
pil_10pxl SPELPROGRAM/RESULTAT  
pil_10pxl DELTAGANDE LAG

 

pil_10pxl INGÅR I WORLD CURLING TOUR

grand_550

Masters – Grand Slam of Curling

Lloydminster, Kanada 24-29 oktober 2017

Svenskt damlag: Team Hasselborg, Sundbybergs CK 

pil_10pxl OFFICIELL HEMSIDA MED LIVERESULTAT, NYHETER, TABELLER
pil_10pxl SPELPROGRAM
pil_10pxl DELTAGANDE LAG


grand_550

Masters – Grand Slam of Curling

Lloydminster, Kanada 24-29 oktober 2017

Svenskt herrlag: Team Edin, Karlstads CK 

pil_10pxl OFFICIELL HEMSIDA MED LIVERESULTAT, NYHETER, TABELLER
pil_10pxl SPELPROGRAM
pil_10pxl DELTAGANDE LAG


Lillehammer 2017  –  
Nordic Junior Curling Tour 

Lillehammer, Norge 27-29 oktober 2017

pil_10pxl DELTAGANDE LAG
pil_10pxl SPELPROGRAM OCH RESULTAT
pil_10pxl TABELLER


Gord Caroll Curling Classic 2017 

Whitby, Kanada 27-29 oktober 2017 

Svenskt damlag: Team Wranå, Sundbybergs CK. 

pil_10pxl LIVERESULTAT  
pil_10pxl AKTUELLA TABELLER  
pil_10pxl DELTAGANDE LAG

 

pil_10pxl INGÅR I WORLD CURLING TOUR


Huron Reprographics 
Heritage Classic 2017

Sarnia, Kanada 26-29 okt 2017

Svenskt herrlag: Team Mabergs, Skellefteå CK

pil_10pxl LIVERESULTAT  
pil_10pxl SPELPROGRAM/RESULTAT  
pil_10pxl DELTAGANDE LAG

pil_10pxl INGÅR I WORLD CURLING TOUR


Sundbyberg Open 2017

Sundbyberg 27-29 oktober 2017

pil_10pxl LIVERESULTAT  
pil_10pxl TABELLER/RESULTAT

Curling Masters 2017

Champéry, Schweiz 19-22 okt 2017

Svenska herrlag: Team Edin, Karlstads CK, 
Team Lindström, Sundbybergs CK, Team Mabergs, Skellefteå CK

pil_10pxl LIVESÄNDNINGAR  pil_10pxl LIVERESULTAT  
pil_10pxl TABELLER GRUPPSPEL  pil_10pxl DELTAGANDE LAG

pil_10pxl INGÅR I WORLD CURLING TOUR


Canad Inns Women´s Classic 2017 

Portage la Prairie, Kanada 20-23 oktober 2017 

Svenska damlag: Team Hasselborg, Sundbybergs CK. 

pil_10pxl LIVERESULTAT  
pil_10pxl SPELPROGRAM OCH RESULTAT  
pil_10pxl DELTAGANDE LAG

 

pil_10pxl INGÅR I WORLD CURLING TOUR

EJCT Oslo 2017 

Oslo, Norge 20-22 oktober 2017 

Svenska damlag: Team Moberg, Mjölby AI. Team Mesloe, Östersunds CK 
och Team Norrlander, Östersunds CK

Svenska herrlag: Team Köhn, CK Granit. Team Nygren, Umeå CK
Team Hermansson, Göteborgs CK

pil_10pxl LIVERESULTAT DAM
pil_10pxl RESULTAT DAM

pil_10pxl LIVERESULTAT HERR  
pil_10pxl RESULTAT HERR 

 

pil_10pxl INGÅR I WORLD CURLING TOUR

VM Mixed 2017

Champéry, Schweiz 6-14 oktober 2017

Landslagstrupp: Sofia Mabergs, Isabella Wranå, Patrik Mabergs 
och Johannes Patz. Coach: Flemming Patz

pil_10pxl SPELPROGRAM
pil_10pxl DELTAGANDE LÄNDER
pil_10pxl LIVERESULTAT
pil_10pxl NYHETER


PAF Masters Tour 2017 

Eckerö, Åland 12-15 oktober 2017 

Svenska damlag: Team Westman, IK Fyris. 

pil_10pxl LIVERESULTAT  
pil_10pxl LIVESÄNDNINGAR, START LÖRDAG KL 11:00
pil_10pxl RESULTAT  
pil_10pxl DELTAGANDE LAG

 

pil_10pxl INGÅR I WORLD CURLING TOUR

Womens Masters Basel 2017

Basel, Schweiz 6-8 oktober 2017

Svenska damlag: Team Norberg, IK Fyris. Team Sigfridsson, Sundbybergs CK 

pil_10pxl LIVERESULTAT  pil_10pxl RESULTAT  DELTAGANDE LAG

pil_10pxl INGÅR I WORLD CURLING TOUR


EJCT Östersund 2017

Östersund 6-8 oktober 2017

pil_10pxl KLASSER/GRUPPER
pil_10pxl LIVERESULTAT
pil_10pxl NYHETER PÅ FACEBOOK

pil_10pxl INGÅR I WORLD CURLING TOUR


Match Town Trophy 2017

Jönköping 6-8 oktober 2017

pil_10pxl LIVERESULTAT  
pil_10pxl TABELLER/RESULTAT
pil_10pxl SLUTSPEL


Sweden Tour 1 – Jönköping 2017

Jönköping 6-8 oktober 2017

pil_10pxl LIVERESULTAT  


Guldäpplet 2017

Uppsala 6-8 oktober 2017

pil_10pxl RESULTAT, DELTAGANDE LAG

Stockholm Ladies Curling Cup

Danderyd, Stockholm 29 sept-1 okt 2017

Svenska damlag: Team Hasselborg, Sundbybergs CK, 
Team Wranå, Sundbybergs CK, Team Norberg, 
IK Fyris. Team Sundberg, Östersunds CK 

pil_10pxl LIVERESULTAT  pil_10pxl LIVESÄNDNING, START FREDAG 13:30

pil_10pxl INGÅR I WORLD CURLING TOUR


Swiss Cup Basel 2017

Basel, Schweiz 28 sept-1 okt 2017

Svenska herrlag: Team Edin, Karlstads CK, 
Team Lindström, Sundbybergs CK, Team Mabergs, Skellefteå CK

pil_10pxl LIVERESULTAT  pil_10pxl SPELPROGRAM OCH RESULTAT

pil_10pxl INGÅR I WORLD CURLING TOUR


Colonial Square Ladies Classic

Saskatoon, Kanada 22-25 september 2017

Svenska damlag: Team Hasselborg, Sundbybergs CK 

pil_10pxl LIVERESULTAT  pil_10pxl SPELPROGRAM OCH RESULTAT

pil_10pxl INGÅR I WORLD CURLING TOUR


Danish International Wheelchair Curling Cup

Köpenhamn 22-24 september 2017

Svenska lag: Paralandslaget och Rullarna, Karlstads CK

> LIVERESULTAT


2017 SHF Insurance Shoot-Out

Edmonton, Kanada 14-17 september 2017

Svenska damlag: Team Hasselborg, Sundbybergs CK 

pil_10pxl LIVERESULTAT  pil_10pxl SPELPROGRAM OCH RESULTAT

pil_10pxl INGÅR I WORLD CURLING TOUR


2017 AMJ Campbell Shorty Jenkins Classic

Cornwall, Kanada 14-17 september 2017

Svenskt herrlag: Team Edin, Karlstads CK

pil_10pxl LIVERESULTAT  pil_10pxl SPELPROGRAM OCH RESULTAT

pil_10pxl INGÅR I WORLD CURLING TOUR


grand_550

Tour Challenge 2017 – 
Grand Slam of Curling

Regina, Kanada 5-10 september 2017

Svenskt damlag: Team Hasselborg, Sundbybergs CK 

pil_10pxl LIVERESULTAT
pil_10pxl AKTUELL TABELL 
pil_10pxl SPELPROGRAM
pil_10pxl DELTAGANDE LAG


grand_550

Tour Challenge 2017 – 
Grand Slam of Curling

Regina, Kanada 5-10 september 2017

Svenskt herrlag: Team Edin, Karlstads CK

pil_10pxl LIVERESULTAT
pil_10pxl AKTUELL TABELL 
pil_10pxl SPELPROGRAM
pil_10pxl DELTAGANDE LAG


2017 Oakville Oct Fall Classic

Oakville, Kanada 8-10 september 2017

Svenska damlag: Team Wranå Sundbybergs CK

pil_10pxl LIVERESULTAT  pil_10pxl SPELPROGRAM OCH RESULTAT

pil_10pxl INGÅR I WORLD CURLING TOUR


2017 Oakville Oct Fall Classic

Oakville, Kanada 8-10 september 2017

Svenskt herrlag: Team Mabergs, Skellefteå CK

pil_10pxl LIVERESULTAT  pil_10pxl SPELPROGRAM OCH RESULTAT

pil_10pxl INGÅR I WORLD CURLING TOUR


2017 Stu Sells Oakville Tankard

Oakville, Kanada 1-4 september 2017

Svenska damlag: Team Hasselborg, Sundbybergs CK 
och Team Wranå Sundbybergs CK

pil_10pxl LIVERESULTAT  pil_10pxl SPELPROGRAM OCH RESULTAT

pil_10pxl INGÅR I WORLD CURLING TOUR

2017 Stu Sells Oakville Tankard

Oakville, Kanada 1-4 september 2017

Svenskt herrlag: Team Mabergs, Skellefteå CK

pil_10pxl LIVERESULTAT  pil_10pxl SPELPROGRAM OCH RESULTAT

pil_10pxl INGÅR I WORLD CURLING TOUR


2017 Baden Masters

Baden, Schweiz 1-3 september 2017

Svenska herrlag: Team Edin, Karlstads CK och 
Team Lindström, Sundbybergs CK

pil_10pxl LIVERESULTAT  pil_10pxl SPELPROGRAM OCH RESULTAT

pil_10pxl INGÅR I WORLD CURLING TOUR

 

 

Uppdaterad: 25 APR 2018 15:02

Följ oss i sociala medier

  


Partners till
Svensk Curling


”Jag fick prova
curling med skolan
och det var roligt!
Jag gillar känslan
när jag slajdar iväg
på isen och siktar
för att få stenen till
mitten av boet”

Tilda Modin, 10 år.
Östersunds CK

 

Postadress:
Svenska Curlingförbundet
Rinkebyvägen 6
182 36 Danderyd

Kontakt:
Tel: 08-683 30 15
E-post: This is a mailto link

Se all info